captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Eurostat“: balandį metinė infliacija Lietuvoje siekė 0,8 proc.

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, šių metų balandį, palyginti su 2016-ųjų trečiuoju mėnesiu, euro zonoje buvo užfiksuota -0,2 proc. metinė defliacija, kovą – nulinė infliacija. Praėjusių metų balandį buvo užfiksuota nulinė infliacija.
 
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Visoje ES šių metų balandį taip pat užfiksuota -0,2 proc. metinė defliacija; kovą užfiksuota nulinė infliacija. 2015 m. balandį užfiksuotas nulinė infliacija.

Šių metų ketvirtąjį mėnesį, kaip ir trečiąjį metų mėnesį, Lietuvoje buvo užfiksuota 0,8 proc. metinė infliacija.

2016-ųjų balandį defliacija buvo užfiksuota septyniolikoje ES narių. Didžiausia metinė defliacija buvo užfiksuota Rumunijoje (2,6 proc.), Bulgarijoje (2,5 proc.) ir Kipre (2,1 proc.). Savo ruožtu aukščiausia metinė infliacija užfiksuota Belgijoje (1,5 proc.) ir Švedijoje (1,0 proc.).

Palyginti su 2016 m. kovu, metinės infliacijos lygis sumažėjo trylikoje ES narių, septyniose liko stabilus, aštuoniose – padidėjo.

Didžiausią įtaką metiniam kainų didėjimui euro zonoje turėjo pakilusios restoranų ir kavinių kainos (po 0,13 proc. punkto), pabrangusi nuoma (0,08 proc.) ir tabako gaminiai (0,05 proc. punkto.). Labiausiai vartojimo kainas euro zonoje smukdė transporto degalų kainų pokyčiai (-0, 54 proc. punkto), taip pat atpigęs mazutas (-0,22 proc. punkto) ir dujos (-0,13 proc. punkto).

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close