captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aptars Ignalinos AE uždarymą

Lietuvos ir užsienio specialistai Ignalinos atominėje elektrinėje aptars branduolinių jėgainių uždarymo klausimus.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Šie darbai vėluoja ir brangsta. Tarptautinė atominės energetikos agentūra ragina Lietuvą tikslinti planus, kad projektai būtų įgyvendinti laiku ir pagal numatytą biudžetą.

Ignalinos jėgainės vadovo teigimu, elektrinės uždarymui gali pritrūkti lėšų – tokiu atveju darbus tektų pristabdyti. Vadovas Darius Janulevičius teigė, kad išmontavimo darbams gali prireikti daugiau nei milijardo eurų, kurių Europos Sąjunga po 2020 metų neketina skirti, aiškindama, kad jau bus pakankamai prisidėjusi prie eksploatavimo nutraukimo.

Ignalinos jėgainė nustojo veikti 2009-aisiais, tačiau planuojama, kad jos uždarymas truks dar mažiausiai du dešimtmečius. Černobylio tipo elektrinė yra viena iš daugiau kaip pusantro šimto uždaromų branduolinių jėgainių pasaulyje.

Specialistai pažymi, kad panašaus tipo reaktorių išmontavimo patirties turinčių šalių yra mažai.

Pasak jėgainės atstovų, dabar mažiau pavojinga elektrinės įranga išmontuojama ir ruošiama sutvarkymui. Tuo metu radioaktyvių atliekų saugyklų ir atliekų projektai vėluoja. Skaičiuojama, kad uždarius atominę, susidarys apie 200 tūkst. kubinių metrų pavojingų atliekų.

Dauguma jų tokios išliks maždaug 300, o panaudotas branduolinis kuras – net iki milijono metų. Lyginant su pirminiais skaičiavimais, jėgainės uždarymo kaštai per dešimtmetį išaugo daugiau kaip du kartus. Dabar prognozuojama, kad jie sieks apie 3 milijardus eurų.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...