captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kas ketvirtas lietuvis nepatenkintas savo būstu

Kas ketvirtas šalies gyventojas yra nepatenkintas nuosavu būstu, tačiau jį keičia vangiai. Tą rodo „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa. Dažniausiai žmonėms gyvenamąją vietą trukdo keisti lėšų trūkumas, baimė patirti nuostolių ir didelis stresas. Kas ketvirtas šalies gyventojas yra nepatenkintas nuosavu būstu, tačiau jį keičia vangiai. Tą rodo „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa. Dažniausiai žmonėms gyvenamąją vietą trukdo keisti lėšų trūkumas, baimė patirti nuostolių ir didelis stresas.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų yra įsikūrę nuosavame, bet sename būste, o penktadalis gyvena giminaičių namuose. Tačiau penktadalis būstą norėtų pakeisti dėl didelių išlaikymo kaštų ir erdvės trūkumo. 

Anot ekspertų, senos statybos namams būdingos didelės komunalinių paslaugų išlaidos, kurioms gyventojai atiduoda nemenką dalį pajamų. Todėl būsto keitimui trūksta lėšų. Tik menka Lietuvos gyventojų dalis, beveik dešimtadalis, gyvena naujos statybos namuose. Tačiau tokio būsto parduodama vis daugiau. 

Dalis gyventojų lūkestį keisti būstą sieja su augančia ekonomika ir gerėjančiais finansais. Tyrimo duomenimis, dažniausiai moterims rūpi būsimų namų vieta, o vyrams svarbiau, kiek kainuos būsto išlaikymas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...