captcha

Jūsų klausimas priimtas

Savivaldybė su bankais susitarė dėl 60 mln. eurų paskolų refinansavimo

Vilniaus savivaldybė su „Šiaulių banku“ ir „DNB“ banku pasirašė susitarimus dėl 59,3 mln. eurų refinansavimo – paskolų ir bankų perimtų skolų grąžinimo, kurias suformavo dar praėjusios kadencijos valdžia. Šių sutarčių bendra nauda vilniečiams – apie 400 tūkst. eurų per metus sutaupytų išteklių, kuriuos iki šiol turėdavome skirti palūkanoms, rašoma pranešime spaudai.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Administracijai dar prieš metus buvo iškeltas aiškus tikslas – imtis priemonių, kad kuo greičiau atpigtų savivaldybės skolinimasis. Įrodėme bankams, jog savivaldybė griežtai laikosi biudžeto drausmės ir savivaldos lėšos galės būti išlaisvintos gyventojų poreikiams, o ne palūkanoms mokėti“, – sako Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Su „Šiaulių banku“ pasirašyta mokėjimo atidėjimo sutartis dėl 17,3 mln. Eur, skolą išdėstant per 5 metų laikotarpį, o palūkanos mažinamos daugiau nei vienu procentiniu punktu – nuo 5 iki 3,9 proc. Tai leis sutaupyti pakankamai daug išteklių, kuriuos savivaldybė turėdavo skirti palūkanoms.

Su „DNB“ banku susitarta dėl 22,4 mln. Eur senų paskolų, paimtų dar 2012–2013 metais, refinansavimo. Skola išdėstyta iki 2018 metų, o palūkanos sumažintos nuo 5 iki 3,9 proc.

„Džiugu pranešti, kad dėl efektyvaus bendradarbiavimo su bankais, verslu ir visuomene, šiemet buvo patvirtintas žymiai skaidresnis ir aiškesnis metų biudžetas ir pasirašytos pirmosios sutartys su bankais. Tvirtai tikiu, kad tai tik pirmas žingsnis, tęsiant ir tobulinant bendradarbiavimą su bankais.

Yra pagrindo teigti, kad savivaldybė šiemet pagal planą grąžins apie 120 mln. eurų skolų ir antroje metų pusėje jau galėsime diskutuoti su bankais dėl dar geresnių sąlygų Didesnį finansų tvarumą ir pokyčius pajus kiekvienas vilnietis“, – sakė Alma Vaitkunskienė.

Šią savaitę pasirašyta naujausia Savivaldybės ir „DNB“ banko paskolos sutartis dėl 19,6 mln. Eur iki 2021 metų. Šiais ir 2017 metais paskolų grąžinti nereikės, o palūkanos išliks tame pačiame lygyje.

Nuo praėjusių metų visų viešųjų pirkimų svarbiausių sąlygų nustatymas ir sprendimų priėmimas buvo sukoncentruotas viename kompetencijų centre – savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriuje. Taip visų savivaldybės padalinių bei įmonių, kuriuose dirba apie 25 tūkst. darbuotojų, pirkimai atliekami skaidriai, ir tik tuomet, kai jų iš tiesų reikia, įtraukiant į tiekėjų sąrašus vis daugiau smulkaus ir vidutinio verslo įmonių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...