captcha

Jūsų klausimas priimtas

Skelbiama apie JK scenarijus išstojus iš ES

Didžiosios Britanijos iždo kancleris įspėja, kad pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES) šalies ekonomika sumažėtų šešiais procentais Pirmadienį bus paskelbta Valstybės iždo užsakyta ataskaita apie šalies ateitį, jei Britanija išstotų iš bendrijos.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Iš pateiktų trijų modelių, anot iždo kanclerio George`o Osborne`o, nė vienas nepagerintų šalies ekonomikos. Tarp jų – Norvegijos pavyzdys, kuomet Jungtinė Karalystė turėtų mokėti mokesčius į Europos Sąjungos biudžetą ir priimti imigrantus, tačiau negalėtų daryti įtakos politiniams sprendimams Briuselyje. Kanados modelis siūlo ribotus laisvaisuosius mainus ir bendradarbiavimą su Europos bendrija vadovaujantis Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėmis.

Nors euroskeptikai giria Kanados modelį, G. Osborne`as teigia, kad šalies ekonomika pablogėtų šešiais procentais, nes mainų sutartyse nenumatytos lengvatos finansinėms paslaugoms, kurios itin svarbios Didžiosios Britanijos ekonomikai.

Proeuropietiškai nusiteikę politikai bando pritraukti neapsisprendusius šalies gyventojus, kurių, apklausų duomenimis, šiuo metu yra apie dvidešimt procentų. Juos bandoma pritraukti ne vien bauginimais, prie kurių prisijungė net Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama, tačiau ir teigiamomis akcijomis.

Socialiniuose tinkluose platinamos iniciatyvos „Apkabink britą“ nuotraukos. Akciją sugalvojusi vokietė tikisi laimėti britų širdis bei balsus geromis emocijomis.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...