captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kinija taikys Šiaurės Korėjai prekybos apribojimus dėl branduolinių bandymų

Kinija pareiškė, kad taikys Šiaurės Korėjai prekybos apribojimus dėl šios vykdomų branduolinių bandymų, ir paskelbė draudimą aukso ir kai kurių rūšių anglies importui bei reaktyvinio kuro eksportui, rašo BBC.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Prekybos ministerija taip pat draus importuoti vadinamuosius „retuosius žemės metalus“, naudojamus pažangiųjų technologijų srityje.

Kovo mėnesį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba balsavo dėl sankcijų Šiaurės Korėjai sugriežtinimo. Priimtas vieningas sprendimas, nes sausį Šiaurės Korėja atliko ketvirtąjį branduolinį bandymą ir vasarį paleido ilgojo nuotolio raketą.

Anot BBC korespondento Šanchajuje, Kinijos sprendimas taikyti prekybos apribojimus – žingsnis visiško JT sankcijų įgyvendinimo link. Kinija draudžia eksportuoti bet kokius su kuro ar naftos produktais susijusius gaminius, kurie galėtų būti panaudoti Šiaurės Korėjos branduolinėje programoje.

Šie apribojimai padarys žalos ir Kinijos prekybai, nes šalis didžiąją dalį prekybos vykdo su Šiaurės Korėja. Anot naujienų agentūros AFP, praėjusiais metais prekyba anglimi tarp šalių siekė 1 mlrd. dolerių. Kinijos prekybos ministerijos teigimu, prekyba anglimi bus leidžiama tol, kol bus skirta „žmonių gerovei ir reikmėms“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...