captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentės patarėjas apie protestus prieš skalūnus: gaila matyti suklaidintus žmones

Prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas sako, kad protestuotojai prieš skalūnų dujas yra suklaidinti ir nežino, prieš ką realiai protestuoja – iš tikrųjų jie protestuoja prieš Lietuvos galimybę tapti turtinga šalimi.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas sako, kad protestuotojai prieš skalūnų dujas yra suklaidinti ir nežino, prieš ką realiai protestuoja – iš tikrųjų jie protestuoja prieš Lietuvos galimybę tapti turtinga šalimi.

Pasak Prezidentės patarėjo, iš to, kas vyksta, galima daryti išvadą, kad dalis žmonių yra suklaidinti, bet jų „emocijoms diriguoja savanaudiškų ir siaurų tikslų vedami žmonės“.

„Tikrai gaila matyti protestuotojus, suklaidintus žmones, kurie pikete dėl skalūnų nežinojo, prieš ką realiai protestuoja, ir kalbėjo apie „Gazprom“ grėsmę Lietuvai. Tikrai „Gazprom“ yra grėsmė tam tikra, bet žmonės protestavo šitame pikete prieš Lietuvos gerovę, galimybę tapti turtinga šalimi, panašiai kaip Norvegija“, – antradienio rytą interviu „Žinių radijui“ teigė N. Udrėnas.

Anot N. Udrėno, jam keista, kad nevyko protestai dėl „Gazprom“ pakeistos dujų kainos skaičiavimo formulės, kuri lėmė, kad Lietuvos vartotojai permokėjo 5 mlrd. litų, o protestuoja tiesiog prieš skalūnų dujų žvalgybą.

„Taip pat keista matyti vadinamuosius žaliuosius, kurie kovoja prieš taršą ir klimato kaitą, nors kaip tik dujos yra laikomos mažiau taršiu kuru, kas Europoje leis geriau kovoti su CO2 (anglies dvideginio - ELTA) išmetimais ir klimato kaita“, – teigė Prezidentės patarėjas.

N. Udrėno teigimu, keista, kad Lietuvoje žalieji nesipiktina augančiu automobilių parku, kas, anot jo, tikrai teršia miestus, ir nemato problemos tame, kad miestai tampa vis labiau priklausomi nuo automobilių.

Lietuva, pasak Prezidentės patarėjo, turi žiūrėti savo nacionalinių interesų ir kad būtų vykdomi projektai, naudingi Lietuvai, o ne siauroms interesų grupėms.

„Tiek suskystintų gamtinių dujų terminalas, tiek skalūnų projektas (...) – būtina išanalizuoti visus scenarijus ir priimti faktais, o ne emocijomis pagrįstus sprendimus“, – pažymėjo N. Udrėnas.

ELTA primena, kad praėjusį antradienį Vilniuje prie Vyriausybės ir Prezidentūros vyko mitingas prieš planuojamą skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą Žemaitijoje, kuriame dalyvavo keli šimtai protestuotojų.

Mitinguotojai protestavo prieš skalūnų dujų žvalgybą ir išgavimą ir reikalavo šią žvalgybą turinčios vykdyti kompanijos „Chevron“ „nešdintis“ iš Lietuvos. Mitingą organizavo žaliųjų organizacijos ir žemaičių bendruomenės.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...