captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES ir Kanada skelbia geras naujienas dėl laisvosios prekybos susitarimo

Europos Sąjungos ir Kanados pareigūnai paskelbė žengę didžiulį žingsnį, siekdami galutinai suderinti jau keliskart atidėtą laisvosios prekybos susitarimo įgyvendinimą. Tikimasi, kad galutinai jis įsigalios jau ateinančiais metais, praneša „EUbusiness“.
Cecilia Malmstroem. AFP/Scanpix nuotr.
Cecilia Malmstroem. AFP/Scanpix nuotr.

Kanados ir Europos lyderiai oficialųjį susitarimą pasirašė dar 2014 metais, tačiau paskutinę akimirką iš Europos pusės kilus prieštaravimų dėl investicijų apsaugos sistemos, jo įgyvendinimas buvo atidėtas. Sistema padėtų apsaugoti bendrovių investuojamas lėšas nuo vyriausybių intervencijos. Ji tampa itin svarbi panašiam, tačiau gerokai ambicingesniam susitarimui, šiuo metu derinamam tarp ES ir JAV bei jau sukėlusiam kritikos bangą Vokietijoje.

Sistemos oponentai nurodo, kad ji palanki didžiosioms įmonėms, galinčioms priešintis vietos pareigūnų sprendimams, pavyzdžiui, galiojantiems sveikatos apsaugos ar saugumo nutarimams, jeigu šie pažeidžia laisvosios prekybos susitarimą ir kelia grėsmę jų investicijoms.

„Kanada ir Europos Komisija džiaugiasi galėdamos pranešti iš teisinės pusės peržiūrėjusios Kanados-Europos Sąjungos ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA), – bendrame pranešime skelbia ES prekybos komisarė Cecilia Malmstroem bei Kanados prekybos ministrė Chrystia Freeland. – Esame tikri, kad CETA bus pasirašytas 2016 metais, o įsigalios 2017-aisiais.“

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...