captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į Klaipėdos rinką bus bandoma grąžinti šviežią žuvį

Po rekonstrukcijos Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcione atidaryta žuvies perdirbimo gamykla. Teigiama, kad dabar pirkėjus pasieks ne tik šviežia, bet ir pigesnė Baltijos jūroje sugauta žuvis bei jos produktai. 
A. Kubaičio (BFL) nuotr.
A. Kubaičio (BFL) nuotr.

Žuvies pirminio perdirbimo cechas buvusio aukciono gamybinėse patalpose įrengtas mažiau nei per pusantrų metų. Išplėstose patalpose be cecho įrengtos ir trys šaldymo kameros. Žemės ūkio ministerijai – vienintelei gamyklos akcininkei – šis objektas iš Europos Sąjungos fondų kainavo beveik 1,5 milijono eurų.

Bendrovė perdirba šviežią žuvį – daugiausia menkę. Metiniai gamyklos pajėgumai – beveik 1 000 tonų žuvies. Pasak bendrovės vadovo Ernesto Doržinkevičiaus, didžiąją dalį šalies rinkoje dabar sudaro importuota šaldyta bei po to atvėsinta žuvies produkcija. Gamyklos siekis – į vietos rinką gražinti šviežią Baltijos jūros žuvį.

Gamykla derasi, kad šviežią produkciją galėtų tiekti mokykloms ir darželiams. Žadama, kad žuvis bus pigesnė, o gamykloje bus ir prekybos vieta.

Žvejai džiaugiasi dar vienu supirkėju, tačiau sako, kad neretai žvejojant ir Lenkijos ar Danijos ekonominėse zonose parduoti žuvį labiau apsimoka tose šalyse.

Savo laimikį žvejai galės saugoti gamyklos šaldytuvuose, o prireikus gamykla rengs ir žuvies aukcionus. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...