captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK siūlymas: Lietuva galėtų atšaukti Vokietijoje licencijuotą automobilį

Europos Sąjungos priežiūros institucijos siūlys pertvarkyti naujų automobilių modelių licencijavimo tvarką, kad būtų išvengta panašių į „Volkswagen“ išmetamųjų dujų skandalą pasikartojimo. Tokie ketinimai buvo sutikti aršiomis diskusijomis, mat vyriausybės ir automobilių pramonė priešinasi pokyčiams, praneša „Reuters“.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Europos Komisijos pasiūlymo projektas, kurį antradienį, sausio 26 dieną, matė agentūra „Reuters“, suteiktų Europos Sąjungai teisę kontroliuoti nacionalines institucijas, kuriuos šiuo metu yra atsakingos už naujų automobilių modelių licencijavimą, ir suteiktų naujus įgaliojimus skirti baudas už nustatytos tvarkos nesilaikymą.

Tai taip pat leistų atskiroms Europos Sąjungos valstybėms atšaukti automobilius, kuriems licencijas suteikė bet kuri kita bloko valstybė, jeigu nustatomas aplinkosaugos reikalavimų pažeidimas.

Šie nauji Europos Sąjungos teisės aktai yra atsakas į pernai metų rugsėjį kilusį skandalą, kai paaiškėjo, kad koncernas „Volkswagen“ naudojo programinę įrangą, mėgindamas apgauti Jungtinių Amerikos Valstijų priežiūros institucijas.

Taip siekiama reformuoti dabartines taisykles, pagal kurias tokios nacionalinės institucijos, kaip Vokietijos Federalinė automobilių tarnyba (vok. Kraftfahrtbundesamt, KBA) suteikia licencijas naujiems automobiliams ir tik ji viena turi teisę jas atšaukti, nors tais automobiliais gali būti prekiaujama visoje Europos Sąjungoje.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...