captcha

Jūsų klausimas priimtas

Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė

Vidurnaktį nustos veikti Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė – didžiausia kogeneracinė elektrinė Lietuvoje, kartu gaminanti elektros energiją ir šilumą.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Ši jėgainė veikė nuo 1983 metų. Elektrinę valdanti įmonė „Vilniaus energija“ teigia, kad dėl jėgainės uždarymo šilumos tiekimas sostinės gyventojams nesutriks, o kaina neturėtų kilti.

Kaip teigia „Vilniaus energija“, jėgainę nuspręsta uždaryti dėl būsimų nuostolių, kadangi nuo sausio 1-osios tokio tipo elektrinės nebegaus finansinės paramos iš vyriausybės. Be to, energetikos ministerija yra paskelbusi, kad ši jėgainė nebėra būtina Vilniaus miestui apsirūpinti šiluma.

Teigiama, kad dėl elektrinės užgesimo vilniečiai šalčiau negyvens, nes šilumą kompensuos sparčiau dirbsianti Vilniaus antroji termofikacinė elektrinė, kuri kartu su nepriklausomais gamintojais ir bus pagrindinis šilumos tiekėjas Vilniuje kitais metais.

Paspaudus didesniam šalčiui, darbą pradės ir viena iš rajoninių katilinių. „Vilniaus energija“, teigia, kad šildymas greičiausiai nebrangs – kadangi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija yra nustačiusi, jog pasikeitus šilumos gamybos šaltiniams, šilumos kaina neturi kisti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close