captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tarptautinių mokėjimų naujovė: tai – tarsi nauja Šengeno erdvė

Bendra mokėjimo eurais erdvė SEPA – antras žingsnis įsivedant eurą, sako Lietuvos banko atstovas. Pasak jo, ši naujovė gerokai palengvins kai kurių žmonių kasdienybę.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

„SEPA – tai tarsi mokėjimų Šengeno erdvė. Naikinamos sienos ir nebėra skirtumo, ar mokėjimas atliekamas iš vienos gatvės pusės į kitą, ar mes atliekame mokėjimą iš Lietuvos į Latviją, Estiją, Vokietiją, Ispaniją ir kitas Europos Sąjungos, euro zonos ir Europos ekonominės erdvės šalis. Ji apims visas 34 šalis, kuriose atsiskaitoma eurais“, – apie naujovę pasakojo Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Žmogus gali nurodyti vieną banko sąskaitą bet kurioje iš 34 euro zonos šalių ir į ją gauti atlyginimą, pensiją, mokėjimus ir atlikti mokėjimus iš jos. Jokie įstatyminiai aktai negali žmogus nurodyti privalomai turėti sąskaitą Lietuvoje ar privalomai turėti konkrečią sąskaitą. 

Didžiausia SEPA sistemos privalumai – patogumas, padidėjusi konkurencija ir sumažėję įkainiai (tarptautinis pervedimas į užsienio valstybę kainavo apie 9 eurus). 

Lygiai tokia pati tvarka galios ir įmonėms. 

Daugiau apie SEPA – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close