captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusų vežėjai bando protestuoti prieš naujus kelių mokesčius

Trečiadienį Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas surengs tradicinę spaudos konferenciją didžiausių žiniasklaidos priemonių atstovams. Rusijos vyriausybės vadovo laukia nelengvas pokalbis, nes, krintant naftos kainoms ir rubliui, eiliniai šalies piliečiai vis skaudžiau jaučia izoliacionistinės Kremliaus politikos pasekmes.   
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vienintelis matomas protesto judėjimas ir tai ganėtinai kuklus – tolimųjų reisų sunkvežimių vairuotojų stovykla prie Maskvos. Taip rusų vežėjai bando protestuoti prieš jiems įvestus naujus kelių mokesčius. Gandai apie didesnes vairuotojų akcijas, pavyzdžiui, Maskvos žiedinėje autostradoje, privertė sukrusti rusų policijos ir saugumo tarnybas, bet kol kas jokių didesnių protestų nebuvo

„Žmonės nepasirengę mokėti, nes šalyje ir taip sunki ekonominė padėtis. Ir jei dar pradės rinkti pinigus iš vežėjų – kainos parduotuvėse išaugs. Tai palies ne tik vežėjus, tai pajus visi gyventojai“, – tikina sunkvežimio vairuotojas ir Maskvos regiono Dmitrijus.

Rusų vežėjus papiktino ne tiek pati kelių mokesčių sistema, nukopijuota nuo Vokietijos, kiek negausios šalies politinės opozicijos paviešinta informacija, kad šią sistemą be konkurso įgyvendino tie patys artimiausi V. Putinui žmonės. Šiuo atveju – tai garsusis Kremliaus valstybinių užsakymų vykdytojas Arkadijus Rotenbergas. Kelių mokesčių sistemą sukūrė ir kartu su valstybine kompanija „Rostek“ valdo jo sūnus  Igoris.

Beje dėl vairuotojų protestų Rusijos vyriausybė iškart sumažino planuotus rinkti mokesčius perpus ir radikaliai apkarpė baudas už jų nemokėjimą.   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...