captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos Komisija: Rusija turi sutikti su ES ir Ukrainos laisvąja prekyba

Rusija turi sutikti su sausio 1 d. įsigaliojančiu Europos Sąjungos ir Ukrainos tarpusavio susitarimu dėl laisvosios prekybos. Kijevui neturi būti atšaukiamos prekybinės lengvatos. Tokią poziciją atvykusi į ES prekybos tarybos posėdį išsakė už prekybą atsakinga Komisijos narė Cecilia Malmstroem.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Turime garantuoti, kad iš Rusijos pusės nebūtų imtasi jokių atsakomųjų priemonių. Tai bus aptariama trišalių konsultacijų metu antradienį, gruodžio 1 d., Briuselyje“, – teigia pareigūnė.

„Kol kas nesusitarėme, todėl konsultacijos vyks ir toliau, tačiau tvyro teigiama atmosfera. Telefonu kalbėjausi su Ukrainos ir Rusijos ministrais, ruošiamės susitikimui. Galiu pasakyti, kad atmosfera – teigiama“, – nurodo komisarė.

„Europos Komisija veikė itin skaidriai, stengėsi išklausyti visus Rusijos keltus klausimus. Kai kurie iš jų kyla dvišalių Ukrainos ir Rusijos santykių srityje, o kiti susiję su Ukrainos ir ES laisvąja prekyba. Europos Komisija gal padėti spręsti dalį šių klausimų, pavyzdžiui, reguliuojant bendradarbiavimą muitų srityje, derinant pereinamuosius laikotarpius ir pan.“, – teigia S. Malmstroem.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...