captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Dargis: prastėjanti demografinė padėtis pirmiausiai palies regionus

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis pažymi, kad didėjanti migracija į užsienio šalis ir Lietuvos didžiuosius miestus, taip pat specialistų trūkumas problemų darbo rinkai, visų pirma, sudarys regionams.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Naujausias Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) atliktas tyrimas rodo, kad po 10 metų darbo jėgos sumažės 35 proc. Anot LPK prezidento, siekiant išsaugoti darbuotojus, darbdaviai bus priversti kelti atlyginimus ir kurti geresnes darbo sąlygas, tačiau reikšmingai darbo jėgos tai nepadidins.

„Net jei dabar dvigubai išaugtų gimstančių vaikų skaičius, rinka teigiamus pokyčius pajustų tik po 25 metų. Vakarai demografines problemas sprendžia pasitelkdami skaitmenizaciją, robotizaciją – Lietuvai tai taip pat gali būti išeitis“, – Šiauliuose surengtoje konferencijoje „Investicijų planas Europoje: Ar pasiruošę priimti iššūkius?“ kalbėjo R. Dargis.

Anot R. Dargio, Lietuva dėl emigracijos kasmet netenka 25–30 tūkst. žmonių, todėl svarbu, kad regionuose besimokantys žmonės būtų kuo geriau parengti profesinei veiklai. LPK vadovo teigimu, technologiniai ir inžineriniai mokslai turėtų dominuoti regioniniuose universitetuose ir kolegijose, jei juos baigę absolventai po studijų nori rasti darbą.

„Kaip rodo statistika, Šiaulių regione net 24 proc. pramonės įmonių šiandien neranda minėtų sričių specialistų“, – pažymėjo R. Dargis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close