captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis lapkritį padidėjo 1 punktu

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis lapkritį, palyginti su spalio mėnesiu, padidėjo 1 procentiniu punktu iki minus 9, pranešė Statistikos departamentas.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Lapkritį gyventojai šiek tiek optimistiškiau vertino bedarbių skaičiaus kitimo, namų ūkio finansinės padėties ir šalies ekonominės padėties per ateinančius 12 mėnesių perspektyvas.

12 proc. gyventojų lapkritį teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių pagerėjo, 42 – kad pablogėjo, 46 proc. – kad nepasikeitė (spalį – atitinkamai 10, 41 ir 49 proc.). Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėnesių, 18 proc. gyventojų tikėjosi, kad ji pagerės, tiek pat jų manė, kad pablogės, 58 proc. – prognozavo, kad nesikeis (spalį – atitinkamai 17, 18 ir 59 proc.).

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 22 proc. gyventojų teigė, kad per praėjusius 12 mėnesių ji pagerėjo, 43 – kad pablogėjo, 34 proc. – kad nepasikeitė (spalį – atitinkamai 22, 44 ir 33 proc.). Žvelgdami į ateitį, 27 proc. gyventojų manė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėnesių pagerės, 26 – kad pablogės, 44 proc. – prognozavo, kad padėtis išliks tokia pati (prieš mėnesį – atitinkamai 25, 26 ir 45 proc.).

Lapkričio mėnesį 33 proc. gyventojų prognozavo, kad bedarbių skaičius per artimiausius 12 mėnesių augs, 23 proc. – kad mažės (spalį – atitinkamai 35 ir 20proc.).

Nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių lapkritį, kaip ir spalį, tikėjosi 35proc. gyventojų, o 28proc. teigė, kad visiškai nesitiki nors kiek sutaupyti.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime lapkritį skyrėsi 4 procentiniais punktais: mieste jis sudarė minus 7, o kaime – minus 11. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2, o kaime 1 procentiniu punktu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...