captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vokietijos ekonomikos patarėjai: ECB politika kelia grėsmę finansų stabilumui

Vokietijos vyriausybės ekonomikos patarėjų kolegija trečiadienį perspėjo, kad Europos centrinio banko (ECB) vykdoma žemų palūkanų norma politika kelia dideles rizikas finansiniam stabilumui, o ateityje – ir bankų bei gyvybės draudikų kreditiniam pajėgumui, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.
 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kolegija, kurią sudaro penki nariai, savo metinėje ataskaitoje apie Vokietijos ekonomikos būklę prognozuoja 1,7 proc. šalies prieaugį šiais metais, ir 1,6 proc. – 2016 metais.

Ekspertai pavadino išlaidas, susijusias su pabėgėlių krize, „įvykdomomis“, prognozuodami, kad papildomos valstybės išlaidos dėl šios krizės šiais metais gali siekti iki 8,3 mlrd. eurų, o kitais metais – iki 14,3 mlrd. eurų.

Tačiau kolegija neįprastai griežtai sukritikavo ECB politiką, teigdama, kad ši priežiūros institucija sudaro sąlygas, keliančias „dideles rizikas finansiniam stabilumui“.

„Jeigu žemos palūkanų normos išliks artimiausiais metais, o pajamingumo kreivė išliks ties tuo pačiu lygiu, vidutinėje perspektyvoje iškils grėsmė bankų ir gyvybės draudikų kreditiniam pajėgumui, – pastebi ekspertai ataskaitoje. – ECB neatsižvelgia į rizikas, gresiančias finansiniam stabilumui, priimdamas monetarinės-kreditavimo politikos sprendimus“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...