captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nyderlandai ir Liuksemburgas turės susigrąžinti mokesčius iš „Fiat Chrysler“ ir „Starbucks“

Europos Komisija (EK) Nyderlandams ir Liuksemburgui nurodė susigrąžinti dešimtis milijonų eurų iš „Fiat Chrysler“ ir „Starbucks“ bendrovių, nes šios, anot komisijos, užkulisiuose su abiejų valstybių valdžia sudarė susitarimų dėl palankesnių mokesčių. O tai iškraipo bendrijoje skatinamą sąžiningą konkurenciją.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

2012 m. bendrovė „Fiat“ užkulisiuose susitarė su Liuksemburgo valdžia dėl mokesčių už daugiausiai 400 tūkstančių eurų. O įprastai įstatymai numatė mokėti tarp 20 ir 30 milijonų eurų. Todėl „Fiat“ pranašumas prieš konkurentus Liuksemburge – milžiniškas.

Panašų susitarimą 2008 m. su amerikiečių kavinių tinklu „Starbucks“ sudarė Nyderlandai. Europos Komisija dabar įpareigoja abi šalis susigrąžinti mokesčius, nuo kurių užkulisiuose bendrovės buvo atleistos.

„Liuksemburgas ir Nyderlandai turės susigrąžinti nesumokėtus „Fiat“ ir „Starbucks“ mokesčius. Taip bus panaikintas nesąžiningas pranašumas, ir visos bendrovės vėl bus traktuojamos vienodai. Kiekvienai iš minėtų bendrovių priklausė sumokėti tarp 20 ir 30 milijonų eurų, bet „Fiat“ pernai nesumokėjo nė 400 tūkstančių, o „Starbucks“ nė 600 tūkstančių“, – tikina Europos Sąjungos konkurencijos komisarė Margrethe Vestager.

Liuksemburgas ir Nyderlandai skeptiškai reagavo į Europos Komisijos sprendimą. Neteisėtų nuolaidų gavusios nepripažįsta ir minėtos bendrovės.

Europos Komisija savo tyrimus pradėjo po žurnalistų studijos, atskleidusios daugybę atvejų, kai Liuksemburgas neformaliai susitardavo su tarptautinėmis bendrovėmis dėl gerokai palankesnio mokesčių režimo.

Tuo metu šaliai vadovavo dabar Europos Komisijos pirmininko pareigas einantis Jeanas-Claude`as Junckeris, sulaukęs daugybės kritikos dėl Liuksemburgo politikos.

Europos Komisija taip pat tiria nuolaidas amerikiečių milžinams „Apple“ ir „Amazon“. Apžvalgininkai sako, kad tokie tyrimai gali turėti įtakos Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų deryboms dėl Laisvosios prekybos sutarties.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...