captcha

Jūsų klausimas priimtas

Briuselyje pasirašoma sutartis dėl Lietuvos ir Lenkijos dujotekio finansavimo

Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Europos Komisijos atstovai Briuselyje pasirašo sutartį dėl Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio finansavimo. Anot Energetikos ministerijos, šis dujotiekis suteiks dar daugiau energetinės nepriklausomybės visam Baltijos regionui, o iš Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo per Lenkiją bus galima tiekti dujas Ukrainai. 
 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.
Sutarties pasirašyme dalyvaus Lietuvos prezidentė, Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerai ir Europos Komisijos pirmininkas.
 
Šiuo metu Lietuva turi du pasirinkimus, iš kur pirkti dujas – iš Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ arba per Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą iš kitų šalių. Nutiesus dujotiekį, jungsiantį Lietuvą ir Lenkiją, pasirinkimų atsiras daugiau, todėl bus galima rinktis pigiausią tiekėją. 
 
Be to, Energetikos ministerija teigia, jog šia jungtimi iš Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje būtų galima dujomis aprūpinti Ukrainą, kuri siekia mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų. Būsimojo dujų vamzdžio ilgis sieks per penkis šimtus kilometrų. 
 
Daugiau kaip pusantro šimto kilometrų jo drieksis Lietuvoje. Planuojama, kad darbai kainuos apie pusę milijardo eurų. Daugiau kaip pusę reikalingų pinigų skirs Europos Sąjunga. Statybos darbus planuojama pradėti 2017 m., baigti per dvejus metus. Šiam projektui Europos Komisija yra suteikusi aukščiausią prioritetinį statusą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...