captcha

Jūsų klausimas priimtas

Eksportas į Rusiją smuko beveik per pusę

Nors eksportas į Rusiją mažėja dešimtimis procentų, Lietuvai ši šalis šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais išliko didžiausia eksporto rinka.
 
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Lyginant su 2014 m. sausio–rugpjūčio mėnesiais, per pirmus aštuonis šių metų mėnesius eksportas į Rusiją sumažėjo 40,3 proc., o lietuviškos kilmės prekių į kaimynę iš Rytų vežta 55,4 proc. mažiau. Tuo pačiu laikotarpiu lietuviškos kilmės maisto ir žemės ūkio produktų eksportas į Rusiją smuko 78,3 proc. ir nuo metų pradžios iki rugpjūčio siekė 40,7 mln. eurų, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Nepaisant šių skaičių, Rusija per pirmus aštuonis šių metų mėnesius išliko didžiausia Lietuvos eksporto rinka – šiai valstybei teko 13,6 proc. viso Lietuvos eksporto. Antroje vietoje liko Latvija (10,3 proc.), trečioje – Lenkija (9,7 proc.), ketvirtoje – Vokietija (8,1 proc.). Skaičiuojant tik lietuviškos kilmės prekių eksportą, didžiausiomis Lietuvos prekybos partnerėmis nuo metų pradžios iki rugpjūčio buvo Vokietija (11,1 proc.), Latvija (8,3 proc.) JAV (7,3 proc.) ir Jungtinė Karalystė (7,2 proc.).

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...