captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prognozuojama, kad Rusijos ūkis neaugs dar bent porą metų

Rusijos ekonomikos plėtros ministerija parengė konservatyvų scenarijų savo prognozėse ir nurodė, kad naftos kainos kelerius artimiausius metus gali išlikti ties 40 JAV dolerių už barelį riba, o Rusijos ekonomika augti pradės tik nuo 2018 metų. Tokią informaciją ketvirtadienį pateikė institucijos vadovas Aleksejus Uliukajevas, kalbėjęs vyriausybės surengtame posėdyje.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

A. Uliukajevas nurodė, kad ties 40 JAV dolerių riba išliekančios naftos kainos taptų „negatyviausia galima situacija siekti ekonomikos atsigavimo“, – cituoja pareigūno žodžius naujienų agentūra „Interfaks“.

„2016 metais pagal tokį scenarijų ekonomikos nuosmukis gali siekti 1 proc., 2017-aisiais galime sulaukti stabilizacijos ir tik 2018 metais ekonomikos nuosmukis pavirstų plėtra“, – kalbėjo ministras.

Ekonomikos plėtros ministras sakė, kad, be pagrindinio ir konservatyviojo scenarijaus, institucija sukūrė ir vadinamąjį tikslinį savo scenarijų.

„Tiksliniame scenarijuje išliekant toms pačioms žaliavų rinkos kainoms, kaip ir baziniame scenarijuje, mes numatome galimybę aktyviau naudotis ekonominės politikos priemonėmis siekdami tokių tikslų – 4 proc. infliacijos lygio, ne mažesnio kaip 5 proc. darbo našumo augimo per metus ir galiausiai metų pabaigoje tikimės pasiekti didesnį nei siekia pasaulio vidurkis ekonomikos augimą“, – sakė A. Uliukajevas.

Anot jo, laukiamas investicijų augimas per metus gali pasiekti 7,9 proc.

Pagal šį scenarijų „dabartinėmis sąlygomis BVP augimas 2016 m. sudarys 2,3 proc., 2017-aisiais paspartės iki 3,3 proc., o 2018 m. pasieks 4,4 proc., o tai daugiau nei sudaro pasaulio vidurkis“, – nurodė ministras.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...