captcha

Jūsų klausimas priimtas

M. Majauskas: VAE – ne našta, o pigesnė elektra vartotojams

Visagino atominė elektrinė ne tik sugrąžins visus investuotus pinigus, bet ir Lietuvos vartotojams užtikrins pigesnę elektrą, teigia Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, komentuodamas buvusio DNB banko analitiko Rimanto Rudzkio teiginius, esą VAE būsianti finansinė našta Lietuvai. 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Visagino atominė elektrinė (VAE) ne tik sugrąžins visus investuotus pinigus, bet ir Lietuvos vartotojams užtikrins pigesnę elektrą, teigia Premjero patarėjas Mykolas Majauskas, komentuodamas buvusio DNB banko analitiko Rimanto Rudzkio teiginius, esą VAE būsianti finansinė našta Lietuvai.

M. Majauskas pažymi, kad energetinį saugumą užtikrinantis VAE projektas sumažins elektros kainą vartotojams, atves 11 mlrd. litų tiesioginių užsienio investicijų ir statybos laikotarpiu sukurs iki 5 tūkst. naujų darbo vietų.

Jis taip pat pastebi, kad VAE verslo planas numato 10 proc. kapitalo grąžą.

„Tai reiškia, kad VAE bus ne finansinė našta, kaip mano R. Rudzkis, bet priešingai – Lietuvos galimybė pelningai panaudoti turimą infrastruktūrą ir turėti pigesnę elektrą“, – teigiama Ministro Pirmininko tarnybos išplatintame pranešime.

Premjero patarėjas M. Majauskas primena, kad pagal Ūkio ministerijos atliktą studiją VAE kiekvienais metais sukurs 700 mln. litųt papildomą pridėtinę vertę šalies ekonomikai. VAE skaičiavimais, nuo veiklos pradžios naujoji AE valstybės biudžetą mokestinėmis įplaukomis ir dividendais kasmet papildys 500–600 mln. litų.

M. Majauskas taip pat primena, kad elektrinės statybai nenumatoma naudoti biudžeto ar Europos Sąjungos lėšų, todėl R. Rudzkio bandymai susieti VAE statybą su galimai mažesniu ES finansavimu 2014–2020 metų finansinėje perspektyvoje nėra korektiški ir gali klaidinti.

„Kelia nuostabą ir tai, kad profesorius neatsakingai kalba apie rimtus dalykus ir dedasi geriau žinąs visus skaičius ir parametrus nei šimtai Lietuvos ir tarptautinių ekspertų, kurių įžvalgomis ir skaičiavimais grindžiamas VAE verslo planas,“ – apibendrina M. Majauskas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close