captcha

Jūsų klausimas priimtas

Finansinė situacija gerėjo vos septintadaliui gyventojų

Optimistų, kad Lietuvoje gerėja ekonominiai reikalai, yra gerokai mažiau nei pesimistų. 
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Optimistų, kad Lietuvoje gerėja ekonominiai reikalai, yra gerokai mažiau nei pesimistų. 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu birželio 17–27 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa atskleidė, kad birželį septintadalis (14 proc.) apklaustų šalies gyventojų manė, kad per paskutinius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, 44 proc. nurodė, kad ji nepasikeitė, o keturi iš dešimties (38 proc.) respondentų atsakė, kad ekonominė Lietuvos padėtis per paskutinius kelis mėnesius pablogėjo. 4 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Lyginant su prieš mėnesį vykusia apklausa, gyventojų vertinimai šiuo klausimu nepakito, o per paskutinius metus (lyginant su gyventojų atsakymais 2014 metų birželį) blogai vertinančių Lietuvos ekonominę padėtį padidėjo 9 procentiniais punktais. 

Kaip nurodo sociologai, situacija šalies ekonomikoje kiek daugiau nepatenkintos moterys, vyresni nei 30 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 450 eurų), bedarbiai ir pensininkai, lenkų ir rusų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų žmonės. 

Ekonominės padėties pagerėjimą per paskutinius kelis mėnesius dažniau pastebėjo jaunimas iki 30 metų, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, vadovai bei specialistai ir tarnautojai, dirbantys valstybiniame sektoriuje, dešiniųjų politinių pažiūrų respondentai. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...