captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ir kiti miestai nori pelnytis iš poilsiautojų

 
Šiuo metu apmokestinti turistus pagalvės mokesčiu gali tik kurorto statusą turintys miestai ar kitos vietovės, rašo „Lietuvos rytas“.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

 

Šiuo metu apmokestinti turistus pagalvės mokesčiu gali tik kurorto statusą turintys miestai ar kitos vietovės, rašo „Lietuvos rytas“.
 
Tokių nėra daug – Druskininkai, Palanga ir dar keli miestai bei kaimai.
 
Tokio statuso negalinčių gauti miestų vadovai pavydi pajamų iš pagalvės mokesčio. Todėl rasta nauja išeitis.
 
Pinigų nori ir kiti
 
„Molėtai turi gražią gamtą ir visas sąlygas poilsiauti. Tačiau nesame kurortas, todėl negalime rinkti pagalvės mokesčio.
 
Manau, kad tai neteisinga“, – „Lietuvos rytui“ teigė Molėtų rajono meras Stasys Žvinys.
 
Jį palaiko ir kai kurių kitų miestų vadovai. Jie rado būdą, kaip gauti papildomų pajamų: Molėtuose išrinktas ir ilgai šiam rajonui vadovavęs konservatorius Valentinas Stundys nusprendė kraštiečiams padėti.
 
Jis siūlo rekreacines teritorijas priskirti prie kurortų. Jeigu mieste ar rajone yra tokia teritorija, siūloma leisti ten įvesti rinkliavą. Vakar Seime įregistruota atitinkama Rinkliavų įstatymo pataisa.
 
Padaugėtų poilsiautojų?
 
Pataisų autorius įsitikinęs, kad savivaldybės už gautas pajamas galėtų daugiau investuoti į poilsio zonas. Taip esą pritrauktų dar daugiau poilsiautojų.
 
Parlamentaras neslėpė, kad pataisą įregistravo po susitikimų su Molėtų ir kitų miestų vadovais. V.Stundys į Seimą buvo išrinktas Molėtuose. 1997–2008 m. jis buvo šio rajono savivaldybės meras.
 
Prieš pagalvės mokestį pasisakanti Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė teigė, kad Europos šalys atsisako tokios rinkliavos, o Lietuva nori ją padaryti kone visuotinę.
 
„Verslas ir taip daug sumoka. Tai gal valdžia įves mokestį už orą, sniego kasimą?“ – piktinosi E.Šiškauskienė.
 
Nustatys zonas
 
Turizmo įstatymas rekreacinę teritoriją įvardija kaip vietovę, turinčią gamtinių, kultūrinių, aplinkos savybių, kurios padeda žmogui pailsėti. Jas savivaldybės nustato pačios.
 
„Pataisos paskatintų vietos politikus aiškiau nustatyti, kur yra rekreacinės zonos“, – sakė V.Stundys.
 
Molėtų rajono meras S.Žvinys nenorėjo spėlioti, koks galėtų būti pagalvės mokestis jo mieste. Tačiau neabejojo, kad jis duotų naudos visiems.
 
„Svarbiausia, kad leistų rinkti tokį mokestį.
 
Už gautus pinigus dar geriau prižiūrėtume vietoves, kuriose lankosi nemažai turistų“, – teigė S.Žvinys.
 
Vadinamasis pagalvės mokestis vilioja ne tik kurortus: Seime įregistruotas siūlymas leisti apmokestinti poilsiautojus bet kuriame Lietuvos kampelyje.
 
Rinkliavą kol kas taiko trys kurortai
 
Šiuo metu pagalvės mokestis iš poilsiautojų renkamas trijuose miestuose.
 
2011-ųjų vasarą jis buvo įvestas Druskininkuose, pernai vasarą jis atsirado ir Palangoje. Nuo šių metų pradžios pagalvės mokestį renka ir Birštonas. Šie miestai turi kurorto statusą.
 
Mokestį kurortai taiko skirtingą: Druskininkuose iš poilsiautojo už parą imama 2 litų, Birštone ir Palangoje – lito rinkliava.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...