captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybės atstovas: Graikija kreditoriams mokės tiek, kiek galės

Sunkumus išgyvenanti Graikija toliau mokės skolas savo tarptautiniams kreditoriams, Europos Sąjungai ir Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), reikalaujantiems reformų mainais į likusią paramos dalį. Apie tai pirmadienį pareiškė Graikijos vyriausybės atstovas Gabriel Sakellaridis, rašo „EUbusiness“.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Sunkumus išgyvenanti Graikija toliau mokės skolas savo tarptautiniams kreditoriams, Europos Sąjungai ir Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), reikalaujantiems reformų mainais į likusią paramos dalį. Apie tai pirmadienį pareiškė Graikijos vyriausybės atstovas Gabrielis Sakellaridis, rašo „EUbusiness“.

„Kiek tik išgalėsime mokėti, toliau vykdysime savo įsipareigojimus, susijusius su skolos grąžinimu“, – žurnalistams sakė šalies vyriausybės atstovas.

Pasak G. Sakellaridio, „Vyriausybės pareiga – būti pajėgiai grąžinti visus įsiskolinimus... Lygiai kaip kreditorių pareiga laikytis savo paskolų išdavimo įsipareigojimų.“

G. Sakellaridio pastabos nuskambėjo praėjus dienai po to, kai šalies ministrų kabineto narys pareiškė, kad Graikija „neturinti pinigų“ mokėti skolas TVF nuo birželio 5 dienos.

„Keturi mokėjimai TVF birželį sudaro 1,6 mlrd. eurų, – sakė vidaus reikalų ministras Nikos Voutsis sekmadienį per „Mega TV“ laidą. – Pinigai nebus pervesti, nes jų nėra. Tai žinomas faktas“.

Praėjusią savaitę šalies parlamentinės grupės vadovas Nikos Filis taip pat pareiškė, kad vyriausybė bus nepajėgi grąžinti TVF skolos, nes jos prioritetinis uždavinys dabar yra išmokėti atlyginimus, pensijas ir einamąsias išlaidas.

„Nė viena šalis nebus pajėgi grąžinti savo skolų vien tik iš savo biudžeto pinigų“, – „Ant1“ televizijai sakė N. Filis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...