Eismas

2019.04.08 16:46

Londono vairuotojų laukia griežtas mokestis

ELTA2019.04.08 16:46

Londono transporto bendruomenei senėjant, daugiau teršiančios transporto priemonės nuo pirmadienio turės mokėti daugiau ir tai bus pasaulio griežčiausios transporto emisijų programos dalis.

Žemų emisijų zonos mokesčiai tam tikroms teršiančioms transporto priemonėms siekia 12,50 svaro (16 JAV dolerių,14,5 euro) mokestį už įvažiavimą į Didžiosios Britanijos sostinę, kurioje meras Sadigas Khanas planuoja sumažinti oro užterštumą.

Visi, vairuojantys dyzelinius automobilius daugiau negu maždaug ketverius metus, ir benzininius automobilius – maždaug trylika metų, taip pat turės mokėti mokestį, nors deklaruojamos transporto priemonių emisijos bus oficiali priemonė.

Didesnės transporto priemonės turėtų pasiekti dieninį 100 svarų mokesčio limitą.

S. Khano teigimu, emisijų mokesčiai „padės išvalyti mūsų orą ir sumažinti žalingas kelių transporto emisijas“, kurios „trumpina gyvenimo trukmę ir kenkia plaučiams“.

Prasta oro kokybė tampa maždaug 1 tūkst. susirgimų priežastimi Londono ligoninėse kiekvienais metais.

„Kaip žmogus, kuriam nuo prasto oro per pastaruosius keletą metų išsivystė astma, iš asmeninės patirties žinau, kad toksiškas Londono oras kenkia žmonių sveikatai“,– sakė Londono meras.

„Šis tyrimas primena, kad oro užterštumas kenkia pažeidžiamiems Londono gyventojams, ir aš darysiu viską, kad apsaugočiau vaikus ir suaugusiuosius nuo tokio poveikio“,– kalbėjo jis.

Griežtų transporto emisijų mokesčių sritis bus išplėsta už vidinio Londono nuo 2021 metų spalio.