Naujienų srautas

Eismas2019.04.05 21:32

Valdininkai automobilius keičia į elektrinius paspirtukus ir mopedus

Elektrinių paspirtukų vajui pasidavė ir valdžios įstaigos. Vyriausybė darbuotojams nupirko paspirtukus ir elektrinius mopedus, kad šie važinėtų į posėdžius negaišdami laiko kamščiuose. Esą taip ne tik sutaupoma pinigų – saugoma gamta, mažesnė oro tarša. Paspirtukais aprūpinami ir paveldo departamento darbuotojai – jais važinėsis didmiesčių inspektoriai.

Valdininkai automobilius iškeičia į elektrinius paspirtukus ir elektrinius mopedus. Mada, gamtosauga, o gal tiesiog patogu?

Vyriausybės darbuotojai nuo penktadienio į susitikimus ar posėdžius gali vykti ekologišku transportu. Keli jį ir pasirinko. Kanceliarija du automobilius iškeitė į du elektrinius paspirtukus ir du elektrinius mopedus. Darbuotojams nupirkti ir šalmai, liemenės.

Vyriausybė tokio žingsnio ėmėsi įvertinusi turimų automobilių parką. Esą kai kuriais važinėjama nedaug, bet aptaranavimas kainuoja. Visų vyriausybei priklausančių automobilių išlaikymas užpernai atsiėjo 17 mln. eurų.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis sako, kad ir pats į susitikimus lėks paspirtuku ar mopedu, nes pavargsta stoviniuoti kamščiuose.

„Pagrindinis, sakykim, argumentas tam yra pirmiausia ekonomiškumas ir greitis. Kaip ir visi piliečiai šiandien, važiuojant į pasitarimus, ir aš, ir kiti valdininkai, kurie naudojasi dar automobiliu, jie lygiai taip stovi eilėse, kamščiuose, vėluoja nenusakomai, kada tikrai svarbu, kokiu laiku atvyksi į kokį renginį. Taip, kad tai yra žymiai patogiau“, – pasakojo A. Stončaitis.

Elektrinius paspirtukus bene pirmoji pernai pradėjo naudoti Vidaus reikalų ministerija, o šiandien į posėdžius ar susitikimus esą rieda Švietimo, mokslo ir sporto, Aplinkos ministerijų valdininkai.

Vidaus reikalų ministras dar pernai į vyriausybės posėdžius ar kitus susitikimus netoliese riedėdavo paspirtuku arba mopedu. Eimutis Misiūnas sako, kad ministerijos darbuotojai išmokyti kaip reikia važiuoti, į kokias taisykles atsižvelgti, o ministerijoje įdiegta paspirtukų rezervavimo sistema gali pasitarnauti modernizuojant valdiškų įstaigų transporto sistemą.

„Svarstomas klausimas visus lengvuosius automobilius viešajame sektoriuje, kurie skirti administracinėms paslaugoms vykdyti, konsoliduoti ir valdyti iš vienos ministerijos – Vidaus reikalų ministerijos. Aišku, tai galbūt darytų atskira tarnyba, gal departamentas. Turime padidinti efektyvumą, kad būtų automobilių valdymo didesnis skaidrumas, lengviau matytume, kur tos transporto priemonės važiuoja, kiek važiuoja, kur reikia važiuoti ir t. t.“, – kalbėjo E. Misiūnas.

Dešimtį naujų paspirtukų, kainuojančių po beveik tūkstantį eurų, įsigijo ir Kultūros paveldo departamentas. Juos išdalys  skyriams po visą Lietuvą. Esą ypač didmiesčių senamiesčiuose, kur dažnai sudėtinga važiuoti automobiliu, inspektoriai galės kur kas greičiau darbuotis.

„Galų gale netgi ir tie skyriai, kurie turės, bus galima įsidėti pavyzdžiui į automobilio bagažinę ir, atliekant darbą Kuršių Nerijos gyvenvietėse ar kituose miestuose, išsitraukti ir pravažiuoti. Tai sutaupo, ekologiška, sveika ir mobilu“, – pasakojo Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras.

Gatvėse gerokai padaugėjus elektrinių paspirtukų, Vidaus reikalų ministerija teiks saugaus susisiekimo keliais įstatymo pataisas. Paspirtukais, neviršijančiais 25 kilometrų per valandą greičio, galima važiuoti šaligatviu, važiuojamąja kelio dalimi kuo arčiau dešiniojo krašto ir dviračių taku. Elektrinių mopedų vairuotojams reikia turėti vairuotojo pažymėjimą, reikalinga ir techninė apžiūra bei privalomasis civilinės atsakomybės draudimas.

Panorama

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi