Naujienų srautas

Eismas2019.04.05 13:06

Vokietijos automobilių gamintojai susimokė, kad nevystytų ekologiškų technologijų

LRT.lt 2019.04.05 13:06

Europos Komisija nustatė, kad Vokietijos automobilių gamintojai nelegaliai susimokė siekdami užgniaužti oro taršą mažinančių technologijų vystymą, praneša „DW“.

Europos Komisija (EK) penktadienį pranešė, kad Vokietijos automobilių gamintojai „BMW“, „Daimler“ ir Volkswagen“ nelegaliai susimokė, kad užkirstų kelią vystyti technologijas, kurios sumažintų benzinu ir dyzelinu varomų automobilių taršą, skelbia „DW“.

EK šias išvadas paskelbė po dvejus metus trukusio tyrimo, kuris prasidėjo atlikus kratas įmonių kontorose.

Už konkurenciją atsakingi pareigūnai nustatė, jog 2006–2014 metais trys automobilių gamintojai susimokė ir veikė kartu, kad apribotų naujų technologijų vystymą bei pritaikymą Europos rinkai skirtuose automobiliuose, kurios sumažintų išmetamųjų dujų taršą.

Jų susitarimas buvo skirtas apriboti konkurenciją, todėl pažeidė Europos Sąjungos konkurencijos įstatymus.

Šiuo susitarimu buvo apribotas dviejų technologijų vystymas. Viena iš jų sumažina azoto oksido kiekius dyzeliu varomų automobilių išmetamosiose dujose, kita – žalingų dalelių kiekius benzinu varomų automobilių išmetamosiose dujose, rašo „DW“.

EK išvadose skelbiama, jog šios kompanijos „neleido vartotojams įsigyti mažiau aplinką teršiančių automobilių“, nors tokios technologijos jau buvo prieinamos.

Už konkurenciją atsakinga komisarė Margarethe Vestager sakė, kad ES atsakingi pareigūnai yra susirūpinę, jog „BMW“, „Daimler“ ir Volkswagen“ kompanijos specialiai neleido savo vartotojams naudotis geriausiomis technologijomis.

„Kompanijos gali įvairiai stengtis patobulinti savo produktų kokybę. Vis dėlto, ES konkurenciniai įstatymai draudžia joms susimokyti siekiant visiškai priešingo tikslo – netobulinti savo produktų ir nesivaržyti dėl kokybės“, – M. Vestager pareiškimą cituoja „DW“.

„Daimler“ kompanijos atstovai nurodė, kad bendradarbiauja su tyrėjais, tačiau tikisi, kad dėl šių išvadų jiems nebus paskirta finansinė nuobauda.

EK išsiuntė kompanijoms savo išvadas, gamintojai dabar galės pateikti savo poziciją. Konkurencijos tyrėjai pabrėžia, kad tyrimas dar nėra pasibaigęs. Jei bus įrodyta kompanijų kaltė, joms gali grėsti baudos, prilygstančios 10 proc. metinių pajamų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi