Eismas

2019.04.03 09:16

Paskelbti nauji valstybinių numerių deriniai: galima rinktis iš daugiau nei 69 tūkst. kombinacijų

LRT.lt2019.04.03 09:16

Balandžio 3 d., „Regitra“ paskelbė atnaujintą numatomų gaminti numerio ženklų derinių sąrašą. Jame – virš 69 tūkst. naujų kombinacijų automobiliams, prasidedančių „L“ raide. Tad jei sąraše radote patinkantį numerio ženklo derinį savo transporto priemonei, suskubkite ir užsisakykite jį internetu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Regitroje“ išduodamų numerio ženklų esminė paskirtis yra užtikrinti, kad transporto priemonės būtų lengvai identifikuojamos kelyje. Būtent dėl šios priežasties registracijos metu automobiliai yra pažymimi unikaliais numerio ženklais.

Dažniausiai automatiškai priskiriami eilės tvarka, tačiau norintiems išskirtinio ženklinimo, galima pasirinkti ir patinkantį derinį. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti – užsisakyti numerio ženklą iš numatomų gaminti sąrašo.

Šį sąrašą „Regitra“ papildo kas ketvirtį. Jo raidžių seka parenkama abėcėlės tvarka, o skaičių – didėjimo. Šiandien paskelbti numatomi gaminti deriniai lengviesiems automobiliams toliau tęsiami iš „L“ raidės:

LDA, LDB, LDC, LDD, LDE, LDF, LDG, LDH, LDI, LDY, LDJ, LDK, LDL, LDM, LDN, LDO, LDP, LDR, LDS, LDT, LDU, LDV, LDZ,
LEA, LEB, LEC, LED, LEE, LEF, LEG, LEH, LEI, LEY, LEJ, LEK, LEL, LEM, LEN, LEO, LEP, LER, LES, LET, LEU, LEV, LEZ, LFA,
LFB, LFC, LFD, LFE, LFF, LFG, LFH, LFI, LFY, LFJ, LFK, LFL, LFM, LFN, LFO, LFP, LFR, LFS, LFT, LFU, LFV, LFZ.

Priekaboms, motociklams ir mopedams skirtus derinius rasite čia.

Užsisakyti galima internetu

Išskirtinį derinį savo automobiliui galima užsisakyti tiesiog internetu. Paslaugų užsakymo skiltyje reikia pasirinkti „Noriu rezervuoti išskirtinį numerio ženklų derinį“ ir tuomet išsirinkti labiausiai Jums patikusį. Numerio ženklai rezervuojami tik sumokėjus už paslaugą.

Primename, jog keičiantis automobilio numerio ženklams, keičiasi ir registracijos liudijimas. Jį ir naujus numerius kurjeris pristatys per 2 darbo dienas. Jei vis dėlto numerio ženklai dar nepagaminti, reikės papildomai dar 5 dienų.

Beje, asmenys, kurie dar tik planuoja įsigyti automobilį, taip pat gali iš anksto rezervuoti patikusius numerio ženklus. „Regitra“ juos nemokamai saugos 1 metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.