Eismas

2019.03.29 16:33

Ekspertai ragina dar neskubėti žiemines padangas keisti į vasarines

Kelininkai sako, kad permainingi orai dažnai suklaidina vairuotojus ir pataria neskubėti keisti žieminių padangų, nors tai galima daryti nuo balandžio pirmosios. Pasak draudikų, per anksti pakeistos padangos vairuotojams gali sukelti finansinių nemalonumų – padangas pakeitus į vasarines ir nutikus eismo įvykiui, vairuotojui gali sumažėti išmoka.

Kartais gamta mėgsta nustebinti. Pavyzdžiui šią savaitę kai kur gausiai iškrito sniegas. Todėl skubėjimas, pasak draudikų, nekantriems vairuotojams gali atsiliepti finansiškai.

„Draudimo bendrovė visada žiūri racionaliai ar buvo priežastinis ryšys ar ne tarp automobilio padangų ir įvykio atsiradimo.

Jeigu eismo įvykis nesusijęs su padangomis, tuomet draudimo bendrovė jokių išlygų nedarys. Tačiau gali pasitaikyti ekstremalios kelio sąlygos, o jūs vairavote automobilį nepritaikytą toms eismo salygoms, pavyzdžiui, su vasarinėmis padangomis.

Tuomet tam tikri išmokos mažinimo momentai gali būt“, – perspėja ERGO Žalų administravimo departamento vadovas Gytis Matiukas.

Padangas keičiančių autoservisų darbuotojai pastebi, kad jau savaitę jaučiamas vairuotojų pagausėjimas. Dažniausiai tai eismo dalyviai, kurie važinėja miestuose. Tačiau specialistai pataria ilgiau naudoti žiemines padangas. Pasak jų, pavasarį nėra taip šilta, kad jos pradėtų dilti.

„Jeigu kalbame apie keitimą, tai oro temperatūra šiek tiek dar per žema. Vasarines padangas rekomenduojama dėti tuomet, kai vidutinė paros temperatūra yra aukštesnė nei 7 laipsniai. Tik tada vasarinė padanga pradeda atskleisti tikrąsias savo savybes“, – teigia „Melga“ padalinio vadovas Andžej Ostrovski.

Neatsakingai išmetus nereikalingas padangas – tūkstantinės baudos

Aplinkosaugininkai neturi duomenų, kiek panaudotų padangų išmetama, bet pabrėžia, kad per aplinkos tvarkymo akcijas tai viena dažniausiai randamų šiukšlių – jų gausu pamiškėse ar prie ežerų. Todėl aplinkosaugininkai primena, kad nereikalingas padangas galima priduoti nemokamai.

„Fiziniai asmenys netinkamas naudoti padangas gali atiduoti padangų platintojams, taip pat transporto priemonių remonto ir priežiūrą teikiančioms įmonėms ir savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bei kitiems atliekų tvarkytojams“, – pasakoja Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Linas Ostanevičius.

Jei nusprendė, kad nereikalingomis padangomis atsikratysite ne taip, kaip derėtų, pavyzdžiui, išmesite pamiškėje, už tokį savo poelgį galite sulaukti tūkstantinės baudos.

„Tokiems aplinkos teršėjams baudos siekia iki 4300 eurų. Taip pat galima vertinti žalą aplinkai, už vieną toną atskratytų nepavojingų atliekų gali būti skiriama nuo 4300 eurų. Jei teršėjus pavyksta nustatyti, jie įpareigojimai tas padangas susirinkti ir perduoti padangų tvarkytojui“, – priduria L. Ostanevičius.

Kelių policija primena, kad iki balandžio dešimtosios dygliuotas žiemines padangas būtina pakeisti į vasarines. To nepadarius gresia baudos nuo 30 iki 40 eurų.