Naujienų srautas

Eismas2019.03.30 16:25

Policija imsis triukšmaujančių vairuotojų: gali grėsti techninės apžiūros anuliavimas

Šiaulių apskrities kelių policijos pareigūnai netrukus pradės naudoti įrangą, kuri leidžia pamatuoti transporto priemonės garsą. Tai garso matuoklis su kuriuo pareigūnai dirbs gatvėse ir nustatys, ar transporto priemonės skleidžiamas garsas nėra per didelis. Šiaulių kelių policijos tarnybos atstovo Teisučio Beržinsko teigimu, viršijant leidžiamą transporto priemonės garsą grės administracinė bauda ir techninės apžiūros anuliavimas.

T. Beržinsko aiškinimu, šiuo metu atliekama įrangos, leidžiančios pamatuoti transporto priemonės garsą, patikra, po kurios su ja dirbs pareigūnai. 

Anot pašnekovo, iki šiol policija tokios įrangos neturėjo ir tam, kad būtų galima pamatuoti transporto priemonių skleidžiamą garsą, buvo bendradarbiaujama su techninių apžiūrų centru. Tokia praktika nebuvo kasdienė, o dabar šia įranga bus galima naudotis kiekvieną dieną.

Pašnekovas nuramina – didžiajai daliai vairuotojų nėra ko pergyventi, nes tokie užfiksuojami nusižengimai dažniausiai yra pavieniai atvejai.

„Kartas nuo karto pravažiuoja automobilis garsesne perdirbta išmetimo sistema ir taip atkreipia dėmesį, o tokie automobiliai naktį trukdo gyventojams, dėl ko gaudavome daug skundų“, – komentuoja T. Beržinskas.

Kaip teigia jis, reikalavimai transporto priemonės skleidžiamam garsui priklauso nuo jo klasės, degalų tipo ir kitų parametrų.

T. Beržanskio aiškinimu, už atitinkamus nusižengimus pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė ir techninės apžiūros anuliavimas, kurį reikėtų tikrintis pakartotinai.

„Jeigu bus viršijamas 70–80 decibelų garsas, tada jau bus fiksuojamas pažeidimas. Motociklams yra nustatytas gana aukštas lygis – kai kurioms kategorijoms leidžiama pasiekti 100 decibelų lygį, bet, jeigu ir tai bus viršijama, tai reiškia, jog transporto priemonėje yra perdarytos išmetimo sistemos, dėl ko kyla triukšmas“, – paaiškina T. Beržanskas.

Kaip teigia policijos tarnybos atstovas, kitokių būdu triukšmadariams pažaboti nėra, tačiau iškart bausti žmonių policija neskubės ir net paskelbs vietas, kur patys vairuotojai galės pasitikrinti, ar jų transporto priemonė neviršija leidžiamo garso.

„Leisime žmonėms susitvarkyti, nes dažnai įsigiję transporto priemonę vairuotojai nežino, ar jų garsas nėra per didelis, juo labiau, jeigu nebuvo reikėję praeiti techninės apžiūros.

Matuosime gatvėje, tam tikrose aikštelėse, kur nebūtų atitvarų, kur neatsimuštų garsas, nes bus matuojamas ir aplinkos, ir transporto priemonės keliamas triukšmas. Paskelbsime kokią nors vietą, kur patys žmonės galės pasitikrinti, ar jų transporto priemonė neviršija leistino triukšmo lygio“, – teigia T. Beržinskas.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis apibendrina – bus pasižiūrėta, kaip ši sistema veiks ir, jeigu šis eksperimentas pasiteisins, tai neatmetama galimybė, kad ateity ir policijos departamentas pasirūpins tokiais įrenginiais kitų miestų pareigūnams.

„Pažiūrėsime, kaip veiks, ar tikrai veiksminga ir tikslinga turėti tokius prietaisus. Nematyčiau problemų, kodėl tokių irenginių negalėtume nupirkti ir kitiems miestams“, – akcentuoja R. Matonis.

Plačiau LRT RADIJO LAIDOS „Lietuvos diena“ garso įraše nuo 32 min. 04 sek.


Parengė Gabrielė Sagaitytė

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi