Naujienų srautas

Eismas2019.03.28 15:06

Kęstutis Masiulis siūlo sukurti bendrą elektroninių bilietų sistemą

ELTA 2019.03.28 15:06

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį, prašydamas inicijuoti visų e. bilieto sistemų sujungimą į bendrą sistemą visoje šalyje.

„Vilnius turi savo e. bilietą, Kaunas – savo, kiti miestai – savo, tarpmiestinis transportas apskritai neintegruotas. Visoms šioms sistemoms kurti buvo sunaudota daugybė pinigų, investuotos ES lėšos, bet ar gyventojai jaučia apčiuopiamą naudą?

Kokybinis pokytis būtų, jeigu visa šalies keleivinio transporto sistema būtų integruota su vienodu e. bilietu. Jau tada nesvarbu, ar tas bilietas būtų kortelės pavidalu, ar popierinis, ar mobilioji programėlė.

Iki šiol bendro matymo trūko pirmiausia iš ministerijos, todėl buvo leista kiekvienam miestui kurti savo projektus, negalvojant apie galutinę naudą klientams“, – pranešime spaudai cituojamas parlamentaras.

K. Masiulis kaip pavyzdį paminėjo Izraelį, kuriame veikia bendra e. bilieto sistema visoje šalyje autobusuose, metro, traukiniuose, tarpmiestiniuose ir miestų reisuose.

„Kai atsirastų bendra valstybės sistema, tada prie jos būtų galima jungti ir kitas posistemes, taip atsisakant daugybės dubliavimų: apmokėjimo už automobilių statymo paslaugą, bibliotekų tinklo, muziejų, moksleivių pažymėjimų ir daug kitų.

Sėkmingai įdiegėme bendrą taromatų tinklą, išvengėm balagano, kad kiekviena parduotuvė turėtų savo sistemą, tad kodėl bendro e. bilieto negalime įvesti? Iki šiol Susisiekimo ministerija į šią sritį žiūrėjo aplaidžiai, dabar pats metas parodyti lyderystę“, – teigė K. Masiulis.

Pranešime pažymima, kad Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bilieto sistemų ir susijusios infrastruktūros diegimui ir plėtrai 2004-2010 m. buvo panaudota 9,8 mln. eurų ES struktūrinių fondų, savivaldybių ir viešojo transporto įmonių, įstaigų ir bendrovių lėšų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi