Naujienų srautas

Eismas2019.04.02 09:43

Nuo balandžio vairuotojų laukia pokyčiai: be įprastų pasikeitimų – ir naujovės

LRT.lt 2019.04.02 09:43

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1-osios Lietuvos keliuose įsigalioja didesnis leistinas greitis greitkeliuose ir magistralėse, taip pat prievolė pakeisti žiemines dygliuotas padangas į vasarines. Tačiau šiemet vairuotojų laukia ir daugiau pakeitimų, su kuriais supažindina LRT.lt.

Didesnis greitis

Nuo balandžio 1-osios automobilių vairuotojai Lietuvos greitkeliuose ir magistralėse galės važiuoti greičiau.

Greitkeliuose maksimalus greitis didėja nuo 110 iki 120 km/val., todėl, pavyzdžiui, vairuotojai, važiuojantys iš Vilniaus į Kauną arba iš Kauno į Vilnių, nuo šiol šį atstumą įveiks truputį greičiau.

Magistralėse greitis didėja nuo 110 iki 130 km/val. Šiuo metu Lietuvoje yra trys magistralės – tai kelio A1 atkarpa nuo Kauno iki Klaipėdos, A2 nuo Vilniaus iki Panevėžio ir A5 nuo Kauno iki Marijampolės („Via Baltica“).

Visuo kituose keliuose išlieka galioti tokie patys greičio ribojimai – keliuose su žvyro danga maksimalus leistinas greitis yra 70 km/val., krašto ir rajoniniuose keliuose – 90 km/val., jei kitaip nenurodo greitį ribojantys kelio ženklai.

Šie greičio ribojimai galioja lengviesiems automobiliams, kurių masė ne didesnė nei 3,5 tonos ir motociklams bei triračiams.

Privaloma pakeisti dygliuotas žiemines padangas

Nuo balandžio 1-osios galima eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis. Vairuotojai, kurie žiemą važinėjo su dygliuotomis žieminėmis padangomis, jas privalo pakeisti iki balandžio 10-osios.

Jei žieminės padangos nedygliuotos, jų keisti neprivaloma, tik rekomenduojama. Žiemines nedygliuotas padangas galima naudoti per visą šiltąjį sezoną.

Naujovės „Regitroje“

Balandžio 1-ąją paprastėja transporto priemonių registravimo tvarka, mirus jų savininkams. Nuo šiol būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo iš karto po savininko mirties galės tapti laikinu transporto priemonės valdytoju vienerių metų laikotarpiui, todėl nereikės laukti, kol bus atliktos visos paveldėjimo procedūros. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Taip pat nuo balandžio ilginamas pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikas iki 3 metų. Jį bus galima pasikeisti kaip ir dabar – praėjus dviems metams, tačiau nebereikės skubėti tai padaryti per 10 dienų iki pažymėjimo galiojimo pabaigos. Tam bus skirti papildomi metai. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Nauja neblaivių vairuotojų tikrinimo tvarka

Jau balandžio 1-ąją pradės veikti ir nauja neblaivių vairuotojų nustatymo tvarka. Nuo šiol, jei pirmojo patikrinimo metu nustatomas didesnis nei 1,5 prom. girtumas, vairuotojas privalės atlikti antrąjį patikrinimą praėjus ne mažiau kaip 15 ir ne daugiau kaip 30 minučių po pirmojo patikrinimo.

Taip pat vairuotojai, kuriems bus nustatytas didesnis nei 1,5 prom. girtumas, norėdami atlikti papildomą kraujo tyrimą, į gydymo įstaigą turės nuvykti patys. Iki šiol juos nuveždavo policijos pareigūnai. Plačiau apie šiuos pakeitimus galite skaityti čia.

Didesnės baudos neblaiviems vairuotojams

Nuo šiol jei vairuotojui nustatomas didesnis nei 0,4, bet mažesnis nei 1,5 prom. girtumas, bus skiriama nuo 800 iki 1100 eurų bauda. Anksčiau bauda siekė nuo 300 iki 450 eurų.

Jei neblaivus vairuotojas padarys eismo įvykį, bauda sieks nuo 1200 iki 1500 eurų.

Tuo metu už tokį nusižengimą taikytas teisės vairuoti atėmimas nuo vienerių iki pusantrų metų lieka nepasikeitęs.

Didėja ir nuobauda už pakartotinį vairavimą išgėrus. Nuo balandžio 1-osios ji sieks nuo 1000 iki 1500 eurų, o teisė vairuoti bus atimta nuo trejų iki penkerių metų laikotarpiui.

Griežtesnės baudos kelių chuliganams

Už pavojingą vairavimą iš chuliganiškų paskatų grės bauda nuo 450 iki 600 eurų, o teisė vairuoti galės būti atimta nuo vienerių iki dviejų metų.

Jei chuliganiškai vairuos asmuo neturintis teisės vairuoti, baudos dydis sieks nuo 750 iki 1000 eurų.

Jei chuliganiškai vairuos neblaivus asmuo, tokiam pažeidėjui grės bauda nuo 1200 iki 1500 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekse keičiasi pavojingai ir chuliganiškai vairavusio asmens apibrėžimas.

Tokiu vairuotoju bus laikomas asmuo, kuris vienu metu ar paeiliui padarė kelis grėsmę eismo saugumui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Pavyzdžiui, lenkė ten, kur tai daryti draudžiama, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą pažeisdamas KET reikalavimus arba vairavo neteisėtai organizuotose lenktynėse.

Bus baudžiami ir vairuotojai sukėlę pavojingą situaciją. Tai yra, privertę kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ir kitų žmonių saugumui užtikrinti.

Už tai grės bauda nuo 170 iki 230 eurų su teisės vairuoti atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesiu.

Jei tokį nusižengimą padarys neturintis teisės vairuoti asmuo, jam gali būti skirta bauda nuo 450 iki 600 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi