Naujienų srautas

Eismas2019.03.26 16:39

Seimas linkęs pritarti garažų bendrijų kontrolei

ELTA 2019.03.26 16:39

Įstatyme siūloma aiškiai įtvirtinti, kad savivaldybės atlieka ne tik butų, bet ir garažų savininkų bendrijų valdymo organų priežiūrą bei kontrolę.

Tai siūlantis Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo projektas, kurį antradienį Seimui pateikė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Lauras Stacevičius, sulaukė pritarimo po pateikimo. Už projektą balsavo 62 parlamentarai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 20 tautos atstovų.

Po svarstymo pagrindiniame paskirtame Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete projektas į Seimo posėdžių salę turėtų sugrįžti gegužės 7 d.

Įstatymo pakeitimų projekte siūloma nustatyti, kad viena iš savivaldybių funkcijų yra butų, garažų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos priežiūra ir kontrolė.

Pasak Seimo nario L. Stacevičiaus, pagal dabartinį teisinį reguliavimą nėra aišku, ar savivaldybės privalo vykdyti ir garažų savininkų bendrijų valdymo organų priežiūrą ir kontrolę.

„Tai nėra tiksliai įtvirtinta, nes naudojama platesnė sąvoka „kitos patalpos“. Šiuo metu nusistovėjo praktika, kai savivaldybės aiškina aptariamą normą, eliminuodamos iš jos reguliavimo sferos garažų bendrijas.

Todėl, nors aiškinant pagal lingvistinį teisės aiškinimo metodą, savivaldybės turėtų vykdyti visų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų priežiūrą ir kontrolę, garažų bendrijos nėra prižiūrimos ir kontroliuojamos savivaldybių.

Todėl garažų savininkų bendrijų nariai yra diskriminuojami aptariamos normos atžvilgiu“, – sako įstatymo projekto iniciatorius Seimo narys L. Stacevičius.

Šiuo metu įstatymas numato, kad viena iš savivaldybių funkcijų yra butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos priežiūra ir kontrolė pagal Vyriausybės įgaliotos institucijos patvirtintas pavyzdines taisykles.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi