Eismas

2019.03.26 15:23

Akmenuko sukelta žala automobiliui gali viršyti ir 4000 eurų sumą

ELTA2019.03.26 15:23

Netikėti akmenukai daugiausia žalos padaro automobilių stiklams: kovo-gegužės mėnesiais registruojama 30 proc. daugiau tokių žalų nei kitu metų laiku, o vienas skriejantis akmenukas gali sukelti ir daugiatūkstantinių nuostolių.

„Dažniausiai tokiais atvejais nukenčia priekiniai stiklai, neretai apgadinamas buferis ar variklio gaubtas, o vidutinis akmenukų sukeltos žalos dydis siekia 330 eurų“, – pranešime spaudai cituojamas draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovas Dominykas Trimonis.

Jo teigimu, daugiametė patirtis rodo, kad mažas akmenukas gali pridaryti ir daugiatūkstantinių nuostolių, kai įskelia prabangaus automobilio priekinį stiklą ar panoraminį stogą. Pastarųjų metų didžiausia akmenuko sukelta žala – 4100 eurų. Tuo metu teko keisti priekinį „Bentley“ automobilio stiklą.

Pagal pranešimą, intensyvėjantis automobilių eismas yra tik viena priežasčių, padidinančių skriejančių akmenukų riziką. Jau kelerius metus lengviesiems automobiliams nebūtini purvasargiai.

Ir nors naujesnių automobilių kėbulo projekcija kelyje dengia ratų projekciją, tačiau tai neatlieka tokios apsauginės nuo purvo ir akmenukų funkcijos, kurią turėjo purvasargiai.

Dar viena svarbi priežastis, kodėl priekiniai stiklai įskeliami dažniau – jie tapo plonesni. Šiuo metu priekinis stiklas yra apie 10 proc. plonesnis nei prieš keletą metų, todėl išauga tikimybė jam skilti, atsitrenkus akmenukui.

Pasak eksperto, neretai vairuotojai, skilus stiklui, delsia kreiptis į specialistus ar draudimo bendrovę, bet vėliau, kai automobilio priekinis stiklas pažeidžiamas dar labiau, tenka jį pakeisti, tad išauga ne tik nuostoliai.

„Kitas svarbus veiksnys – spėję susiremontuoti įskeltą stiklą būsite daug draugiškesni aplinkai. Dėl stiklo remonto į aplinką patenka beveik 10 kartų mažiau CO2, negu jį keičiant nauju“, – komentuoja D. Trimonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.