Naujienų srautas

Eismas2019.03.18 13:29

Ilgai laukta naujiena Santariškėse – atidaroma nauja daugiaaukštė stovėjimo aikštelė

LRT.lt 2019.03.18 13:29

Santariškių medicinos miestelis pasipildė daugiau nei tūkstančiu naujų automobilių stovėjimo vietų – bendrovė „Santaros parkavimo paslaugos“ atidarė penkių aukštų stovėjimo aikštelę, kuri šiuo metu yra didžiausia daugiaaukštė stovėjimo aikštelė Lietuvoje prie gydymo įstaigų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šalia Pediatrijos korpuso iškilusi aikštelė – pirmoji iš trijų daugiaaukščių automobilių stovėjimo aikštelių, numatytų atidaryti 2019-ais metais. Aikštelėje iš viso įrengtos 1,196 automobilių stovėjimo vietos, iš kurių dalis skirta elektromobiliams bei neįgaliesiems.

Čia taip pat įrengtos švieslentės su krypčių ir laisvų vietų nuorodomis, stebėjimo kameros, dvejos laiptinės, iš kurių viena – su liftu, nuo aikštelės tiesiami patogūs takai į gydymo įstaigas. Į aikštelę įvažiuoti galima iš Molėtų plento.

Automobilių stovėjimo vietų trūkumas Santariškių medicinos miestelyje – gerai žinoma problema. Skaičiuojama, jog per dieną, nepaisydami draudžiamųjų kelio ženklų, automobilius neleistinose vietose palieka nuo 300 iki 400 vairuotojų, per mėnesį – apie 10 tūkstančių.

Neatsakingas vairuotojų elgesys sukelia problemų tarnybiniam medikų transportui, kuomet tampa sunku ar net neįmanoma pasiekti gydymo įstaigas, susidaro kamščiai ir avarinės situacijos.

Artimiausiu metu automobilių stovėjimas bus uždraustas visoje Santariškių bei Baublio gatvėse. Planuojantys vykti į gydymo įstaigas raginami atkreipti dėmesį į pasikeitusius kelio ženklus.

Pasak bendrovės „Santaros parkavimo paslaugos“ direktoriaus Mariaus Blagnio, įrengus naujas aikšteles bei vykdant senųjų aikštelių atnaujinimo darbus, tikimasi parkavimo problemą Santaros klinikų miestelyje palikti praeityje.

„Šiemet šioje teritorijoje bus atidarytos dar dvi daugiaaukštės aikštelės. Tai sudarys galimybę klinikų lankytojams bei darbuotojams automobilius statyti tvarkingai tam skirtose vietose, kurių užteks visiems.

Į naująją aikštelę kviečiame važiuoti Molėtų plentu, tokiu būdu išvengiant spūsčių prie Santariškių gatvės žiedo. Nuo šios aikštelės gydymo įstaigas galima pasiekti per kelias minutes.

Tikimės, kad vairuotojai teigiamai įvertins pokyčius ir parkavimasis Santariškių medicinos miestelyje visiems taps patogesnis“, – sako M. Blagnys.

Naujos aikštelės atidarymas vykdomas pagal 2017 metais su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašytą koncesijos sutartį, numatančią 2250 naujų stovėjimo vietų sukūrimą ir 500 dabartinių vietų atnaujinimą.

Anot laikinai vykdančios Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerės funkcijas Odetos Vitkūnienės, žmonėms, atvykstantiems į ligoninę gydytis ar lankyti artimųjų, automobilio pastatymas neturėtų kelti papildomų rūpesčių.

„Labai gerai, kad pagaliau ši problema sprendžiama. Ne mažiau svarbu ir tai, jog Santariškių gatvė, atlaisvinus ją nuo ne vietoje parkuojamų automobilių, taps saugesnė ir geriau pravažiuojama greitosios medicinos pagalbos automobiliams.

Prašome visų, atvykstančių į Santaros klinikas, gerbti vieni kitus bei laikytis nustatytų eismo taisyklių ir automobilius statyti tam skirtoje vietoje, juolab, kad tam dabar sudarytos palankios sąlygos“, – sako O. Vitkūnienė.

Su stovėjimo aikštelių išsidėstymu Santariškių medicinos miestelyje galima susipažinti svetainėje Santarosparkavimas.lt. Nauja aikštelė šalia Pediatrijos korpuso žymima P9.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi