Eismas

2019.03.14 15:58

Kelių direkcija įgyvendino beveik 100 proc. dviejų metų žvyrkelių asfaltavimo plano

ELTA2019.03.14 15:58

Lietuvos automobilių kelių direkcija įgyvendino beveik 100 proc. 2017–2018 m. numatyto žvyrkelių asfaltavimo plano – išasfaltuota 713 km, o tai sudaro 91 proc. numatyto plano.

Penktadienį baigiasi technologinė pertrauka ir prasideda kelių tiesimo ir rekonstravimo darbai, taip pat ir žvyrkelių asfaltavimas.

Kaip skelbia Susisiekimo ministerija, žvyrkelių asfaltavimo planą būtų pavykę įgyvendinti 98,3 proc. ir išasfaltuoti 767 km žvyrkelių, jeigu statybų bendrovė „Kamesta“ nebūtų atsisakiusi vykdyti su Kelių direkcija sudarytų sutarčių. Su bendrove „Kamesta“ yra pradėtas teisminio ginčo procesas dėl nuostolių valstybei atlyginimo. Įteiktas reikalavimas atlyginti 1 mln. eurų.

Šiemet žvyrkelių asfaltavimui yra numatyta skirti 128 mln. eurų. Planuojama išasfaltuoti apie 445 km. Žvyrkelių asfaltavimas vykdomas, atsižvelgus į skiriamą lėšų kiekį ir žvyrkelių asfaltavimo planą.

Kelių direkcija pagal aiškius asfaltuotinų ruožų atrankos kriterijus, atsižvelgus į visuomenės poreikius, savivaldybių prašymus ir išanalizavus esamą situaciją, yra sudariusi žvyrkelių, kurie bus asfaltuojami 2018–2020 metais sąrašą.

Sąrašas apima 1009 km, kurie turi būti išasfaltuoti iki 2020 m. pabaigos. Praėjusių metų sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje buvo apie 6 815,001 km žvyrkelių.

ELTA primena, kad praėjusių metų gegužės mėnesį Susisiekimo ministerija paskelbė, kad kelių tiesimo bendrovė „Kamesta“ neišasfaltavo beveik 55 kilometrų ilgio žvyrkelių. Dėl to su bendrove buvo nutrauktos 11 mln. eurų vertės sutartys.

Ministerija teigė, kad pagal 2016 metais pasirašytas sutartis įmonė aštuoniuose Lietuvos rajonuose paliko neišasfaltavusi 27 žvyrkelių ruožų.

„Susisiekimo sektoriuje pirmą kartą susiduriame su rangovu, visiškai nesilaikančiu nei darbų terminų, nei kokybės reikalavimų. Apmaudu, kad dėl to nukenčia gyventojai, kurie jau turėjo važinėti asfaltuotais keliais. Kokios bebūtų neįvykdytų ar netinkamai vykdomų įsipareigojimų priežastys, iš kaltininkų bus pareikalauta atsakomybės“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcija su „Kamesta“ buvo sutarčių dėl žvyrkelių asfaltavimo už 11,26 mln. eurų. Pagal šias sutartis rangovas įsipareigojo išasfaltuoti 10 ruožų (iš viso 22,8 kilometro) Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Jurbarko rajonuose bei 17 ruožų (iš viso 31,7 km) Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose. Darbai turėjo būti baigti atitinkamai iki praėjusių metų balandžio 26 dienos ir gegužės 8 dienos, tačiau jie nebuvo atlikti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.