Eismas

2019.03.12 20:15

EASA uždraudė naudoti „Boeing 737 MAX“ ES oro erdvėje: išlipti iš orlaivio teko ir Rimvydui Valatkai

papildyta
BNS, LRT.lt2019.03.12 20:15

Po „Ethiopian Airlines“ orlaivio „Boeing 737 MAX 8“ katastrofos, per kurią žuvo visi lėktuvu skridę 157 žmonės, Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) antradienį uždraudė naudoti šio modelio ir „Boeing 737 MAX 9“ orlaivius Europos Sąjungos oro erdvėje. Antradienio vakarą dėl šio draudimo išlipti iš lėktuvo teko ir žurnalistui Rimvydui Valatkai.

„EASA nusprendė nutraukti visas skrydžių operacijas šiais dviem (...) modeliais“, – nurodė agentūra.

Į Nairobį skridęs orlaivis buvo tokio pat tipo, kaip ir spalį sudužęs Indonezijos oro linijų bendrovės „Lion Air“ lėktuvas. Per tą avariją žuvo 189 keleiviai ir įgulos nariai ir kai kurie pareigūnai tarp dviejų incidentų pastebėjo panašumų.

Šiuo metu visame pasaulyje eksploatuojama maždaug 350 737 MAX 8 modelio lėktuvų.

Kai kurios šalys ir oro linijų bendrovės nusprendė sustabdyti šių lėktuvų skrydžius, o kitos ir toliau juos eksploatuoja ir laukia, kada bus baigtas nelaimės tyrimas ir galbūt pateiktos gamintojos – JAV orlaivių gamybos milžinės „Boeing“ – rekomendacijos.

Pernai spalį „Boeing 737 MAX 9“ modelio lėktuvas, priklausęs bendrovei „Lion Air“ sudužo Indonezijoje; žuvo 189 žmonės.

„Boeing“, kuri nusiuntė savo ekspertus, kad šie padėtų Etiopijoje atlikti tyrimą, tvirtina, jog saugumas yra „didžiausias prioritetas“.

Antradienio vakarą į Madeirą iš Vilniaus oro uosto turėjęs išskristi žurnalistas R. Valatka socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė įrašą: „Smagumėlis. Lipam lauk iš lėktuvo, turėjusio skristi į Madeirą. Čekų „Boeing Max“ – tas pats, kur krenta dabar. Uždrausta kilti ES tokiems. Gal ir gerai, kad nepakilom“.

„Taip, čia būtent susiję dėl Europos aviacijos saugumo išleista direktyva“, - BNS sakė bendrovės „Lietuvos oro uostai“ Komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Pasak jo, keleiviai buvo išlaipinti iš lėktuvo ir terminale laukia atvykstant pakaitinio lėktuvo. M. Zelenius negalėjo pasakyti, kiek keleivių išlaipinta, pasak jo, jais turi pasirūpinti antžeminio aptarnavimo bendrovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt