Naujienų srautas

Eismas2019.03.12 18:00

„Panoramos“ aikštelė vakarais pavirsta lenktynių trasa: viską čia valdo nevaldomas jaunimas

Viename Vilniaus prekybos centre vėlyvą vakarą apsilankęs pirkėjas pašiurpo – požeminėje aikštelėje jis pastebėjo beveik nevaldomai besielgiantį jaunimą. Kai kurie čia susirinkę asmenys vartojo alkoholį, tačiau labiausia nerimą kelė tai, kad požeminė aikštelė buvo panaši į lenktynių trasą.

„Kiekvienas, kas važiuoja vakarais, turbūt žino, kad -2 „Panoramos“ aukštas yra okupuotas jaunimo, kuris ten stovi su savo automobiliais, klausosi muzikos, socializuojasi, dažnai rūko, geria ir rėkauja. Suprantama, žiemą šalta, nėra kur pasisocializuot. Viskas gerai, kol niekam netrukdai.

Bet jau ne kartą, o kokius aštuonis tūkstančius kartų susiduriu su tuo pačiu jaunimu, kuris galimai išgėręs alaus sėda į kibiriuką ir driftina po garažą.

Visad galvojau, kad anksčiau ar vėliau toks drifteris gali mane kliudyti. Todėl labai atidžiai seku garsus ir kai girdžiu cypiančias padangas, pradedu automatiškai skanuot, kad negaučiau į šoną (buvo tikrai keli netolimi).

Šiandien iš anksto fiksavau kažkokį kvailį su džipu. Pasitraukiau į šoną ir net sustojau. Bet vairuotojas su dideliu už save senesniu kibiru rodo, kad aš neegzistuoju ir išėmęs posūkį važiuoja beveik ant mano mašinos. Jungiu atbulinį, kad pabėgčiau, tas vos nekliudydamas šono pravažiuoja ir mojuoja rankomis – suprask, ko tu čia trukdai siautėt, aš gi didelį kibirą kuriam 30 metų vairuoju ir padangos mano cypia!

Po poros minučių dar pro šoną troikė byranti pradriftino. Bet čia jau tiek „normalu“, kad nekreipi dėmesio, nes be šito joks apsipirkimas „Panoramoj“ nepraeina.

Ir taip vyksta jau gerus tris metus. Kiek kartų atvažiuoji, tiek tas pats. Tik iki šiol niekas ant manęs nebandė nė karto užvažiuot. Bet kadangi dažnai lankausi šiame prekybos centre, manau tai tik laiko klausimas.

Bet administracijai ir pastato valdytojams nerūpi, kad jų privačioj nuosavybėj geria, kur draudžiama, rūko, klientams ant galvų važinėja.

Administracija tikrai žino, kad tai vyksta. Aš ne pirmas, kuris skundžiasi. Bet kam kažką daryt, kai gali vaidinti, kad nieko negali padaryt“, – savo istorija „Facebook“ paskyroje dalinosi Tautvydas Marčiulaitis.

Administracija situaciją žino

LRT.lt susisiekė su prekybos centro „Panorama“, kurio požeminėje aikštelėje ir vyko T. Marčiulaičio aprašyta situacija, administracija. PLC „Panorama“ rinkodaros vadovė Vilma Banienė teigė, kad aprašyta situacija jiems yra žinoma.

„Mūsų lankytojo aprašyta situacija mums žinoma, deja, iš teisinės pusės patys sulaikyti tokių pažeidėjų negalime“, – teigia V. Banienė.

Prekybos centro atstovė tikina, kad administracija nuolat bendradarbiauja su policijos pareigūnais, o prekybos centro apsaugos darbuotojai atidžiai stebi, kas vyksta stovėjimo aikštelėje, ir pastebėję alkoholio vartojimą, chuliganišką vairavimą ar kitus viešosios tvarkos pažeidimus, operatyviai informaciją perduoda policijai.

„Visą sukauptą vaizdinę informaciją, kurioje užfiksuoti automobilių modeliai, valstybiniai numeriai ir pan. perduodame teisėsaugos institucijoms. Pareigūnai į šią informaciją reaguoja, nustato pažeidėjus ir skiria atitinkamas baudas. Be to, policijos pareigūnai mūsų aikštelėje periodiškai rengia reidus ir taip kontroliuoja situaciją“, – tikina V. Banienė.

LRT.lt primena, kad šių metų pradžioje PLC „Panorama“ stovėjimo aikštelėje buvo užfiksuotas atvejis, kai vienas iš dviejų šonu slydusių BMW atsitrenkė ir apgadino sieną. Tuomet informacija buvo pateikta policijai, ir abu automobilių vairuotojai buvo nubausti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi