Eismas

2019.03.07 10:32

„Toyota“ įspėja, kad „Brexito“ be susitarimo atveju gali palikti Didžiąją Britaniją

ELTA2019.03.07 10:32

Japonijos automobilių gamybos milžinės „Toyota“ vadovas Europoje įspėjo, kad įmonė iki 2023 metų gali užbaigti gamybą Didžiojoje Britanijoje, jeigu ši šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos be susitarimo, ketvirtadienį pranešė verslo dienraštis „Nikkei“.

Kalbėdamas Ženevos automobilių parodoje Johanas van Zylas žurnalistams sakė, kad „jeigu verslo aplinka taps labai sudėtinga“, pasitraukimas „taip pat bus darbotvarkėje“, teigė „Nikkei“.

Remiantis dienraščiu, jis taip pat iškėlė kitas, ne tokias drastiškas galimybes, įskaitant gamybos ar investicijų sumažinimą. „Toyota“ atstovas spaudai patvirtino J. van Zylo komentarus.

„Ateityje pasitraukimas iš Jungtinės Karalystės bendrai yra „galimas“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovas spaudai.

„Mes turime konkuruoti, o tam verslo aplinka labai svarbi“, – pridūrė jis.

Didžioji Britanija ketina palikti Europos Sąjungą kovo 29 dieną, bet mėnesius trukusios derybos dėl susitarimo, turėsiančio apibrėžti ryšius po „Brexito“, stringa.

„Toyota“ yra įdarbinusi daugiau negu 3 tūkst. žmonių dviejose savo gamyklose Didžiojoje Britanijoje, įskaitant variklių gamyklą Velse.

Japonijos įmonės „Sony“, „Panasonic“ ir „Hitachi“ taip pat mažina operacijas Jungtinėje Karalystėje prieš šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.