Naujienų srautas

Eismas2019.03.06 16:05

Vyriausybė neranda kompromiso dėl tarnybinių automobilių ūkio centralizavimo

ELTA 2019.03.06 16:05

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė diskusiją dėl tarnybinių administracinės paskirties automobilių ūkio valdymo centralizavimo tęsti ateityje.

Naujus tarnybinių administracinės paskirties automobilių ūkio valdymo centralizavimo principus siūlo Vidaus reikalų ministerija (VRM). Siūloma nuo 2020 m. tarnybinius administracinės paskirties lengvuosius automobilius perduoti centralizuotai valdyti Turto valdymo ir ūkio departamentui bei prijungti prie centralizuotos tarnybinių administracinės paskirties lengvųjų automobilių parko valdymo sistemos.

Taip pat šių automobilių išlaikymą siūloma finansuoti iš įstaigoms skiriamų valstybės biudžeto asignavimų, kurie būtų perduoti VRM 2020 m. Ministerijoms siūloma pavesti iki gegužės 1 d. įvertinti naudojamų automobilių tikslinę paskirtį ir pateikti VRM informaciją apie naudojamų tarnybinių administracinės paskirties lengvųjų automobilių skaičių, jų išlaikymo kaštus ir vairuotojų pareigybių skaičių.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasitarime teigė, kad yra problemų su rūšiavimu, nes siūlomais teisės aktais neatskiriamos transporto priemonių paskirtys, o tai įneštų sumaišties į Krašto apsaugos ministerijos automobilių ūkio valdymą.

„Kam kurti imperiją įtraukiant sistemas, kurios jau yra centralizuotos?“, – sakė R. Karoblis.

„Idėja (centralizavimo. – ELTA) gera, bet yra tam tikrų specifinių dalykų, kuriuos reikia įvertinti“, – pridūrė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad yra daug automobilių parko valdymo būdų, todėl galima surasti išeitį, kaip nepakenkti kitoms ministerijoms.

„Kalbame apie žymiai efektyvesnį automobilių parko valdymą, apimant procesus, techniką, išlaikymą ir personalą. Būsiu nepopuliarus, bet kartais detaliai nežinodami per daug išsigąsdiname. Parko valdymo paslaugų būdų ir metodų yra labai daug. Judame šia linkme ir viskas“, - sakė V. Šapoka. 

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Valstybės kontrolei trečiadienį paskyrė atlikti ministerijų transporto panaudojimo efektyvumo įvertinimą.

„Tai yra diskusija, siekiame efektyvumo, niekam nesinori pabloginti darbo sąlygų, todėl tęskime toliau diskusijas“, – sakė S. Skvernelis.

Pasitarime Policijos departamento atstovas taip pat pristatė gerąją praktiką, kokia buvo situacija departamente su transporto administracinėmis išlaidomis iki ir po jų įvykdytos reformos.

Kaip skelbiama vyriausybės pasitarimo pažymoje, remiantis įmonės „Civitta“ 2018 m. atliktu vertinimu, 2017 m. administraciniais tikslais naudojamų lengvųjų automobilių išlaikymo sąnaudos siekė apie 17,8 mln. eurų. 

VRM tikisi, kad, įgyvendinus siūlomą projektą, dėl centralizuoto tarnybinių administracinės paskirties lengvųjų automobilių parko valdymo galėtų būti sutaupyta nuo 5,2 mln. iki 10,9 mln. eurų per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi