Eismas

2019.03.05 22:19

Ženevoje – automobilių gamintojų įspėjimai dėl kietojo „Brexito“

ELTA 2019.03.05 22:19

BMW, „Rolls-Royce“ ir „Toyota“ vadovai Ženevos automobilių parodoje ne tik grožėjosi naujausiais automobiliais, bet ir perspėjo, kad „Brexitas“ be sutarties gali priversti automobilių gamintojus perkelti savo gamybą iš Jungtinės Karalystės (JK). Tuo metu „PSA Group“, gaminančios „Peugeot“ ir „Citroen“ automobilius, ir „Daimler“ vadovai sakė besitikintys „Brexito“ sutarties pasirašymo, praneša „Reuters“.

„Galime būti lankstūs variklių gamyboje, galime atlikti tam tikrus pakeitimus variklių gamybos srityje ir perkelti dalį jos į Steirą Austrijoje“, – „Reuters“ sakė BMW priklausančios „Mini“ automobilių markės vadovas Peteris Schwarzenbaueris.

„Ruošiamės, kad galėtume tai padaryti. Ruošiame sandėlius Jungtinėje Karalystėje“, – tikino P. Schwarzenbaueris. Tačiau, pridūrė jis, galutinis sprendimas dėl variklių gamybos perkėlimo iš JK, kur BMW pernai pagamino 375 tūkst. variklių, į Austriją kol kas nėra priimtas.

Paklaustas, ar BMW chaotiško „Brexito“ atveju gali perkelti automobilių „Mini“ gamybą iš Oksfordo į Europos Sąjungą, P. Schwarzenbaueris neatmetė tokios galimybės: „Turime bent jau tai svarstyti“.

Tuo tarpu „Rolls-Royce“ generalinis direktorius Torstenas Muelleris-Oetvoesas teigė, kad nedidelis „Brexito“ datos atidėjimas dar labiau pablogintų situaciją.

„Brexito“ atidėjimas dar labiau viską pablogintų, nes visi pasiruošimo sprendimai turėtų būti iš naujo priimti. Jei „Brexito“ atidėjimas yra reikalingas, tebūnie jis ilgam laikui“, – sakė T. Muelleris-Oetvoesas.

Japonijos automobilių gamintojo „Toyota“ Europos padalinio vadovas Johanas van Zylas Ženevoje taip pat įspėjo dėl nenuspėjamų „Brexito“ padarinių.

„Atvirai sakant, norime sulaukti aiškumo kuo įmanoma greičiau“, – kalbėjo J. van Zylas. Pasak jo, „Brexito“ planavimai bendrovei daug kainavo, o Jungtinė Karalystė ir ES turėtų kuo greičiau pasirašyti laisvosios prekybos po „Brexito“ sutartį.

„Jei kažkas nutiktų tarp ES ir JK, tai neigiamai paveiktų visos Jungtinės Karalystės konkurencingumą“, – teigė „Toyota“ Europos padalinio vadovas.

Kitaip nei BMW, „Rolls-Royce“ ir „Toyota“ vadovai, „PSA Group“ generalinis direktorius Carlosas Tavaresas tikino nesibaiminantis galimo „Brexito“ datos atidėjimo ir pareiškė palaikantis galimą atidėjimą, jei papildomas laikas būtų išnaudotas, siekiant pasirašyti „Brexito“ sutartį. Jam pritarė „Daimler“ vadovas Dieteris Zetsche, neprarandantis vilties, kad „Brexito“ susitarimas gali būti pasiektas.

„Tai yra pokeris. Aš esu optimistas ir tikiuosi, kad „Brexitas“ be sutarties nėra realistiškas“, – sakė D. Zetsche.