Eismas

2019.02.25 13:55

Vilniuje – nauja elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga

BNS 2019.02.25 13:55

Šių metų pavasarį Vilniuje pradės veikti elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga – ją planuoja teikti įmonės, valdančios prekės ženklus „CityBee“, „Flash“, „MyScoote“, „Swop“ ir „Unicorn scooters“. 

Bendrovės su Vilniaus miesto savivaldybe pirmadienį pasirašė memorandumą dėl paslaugos plėtimo.

„Miesto mobilumui paspirtukai bus labai svarbi transporto judėjimo sistemos dalis, nes poreikis judėti greičiu, kuris yra greitesnis nei pėsčiomis, bet lėtesniu nei važiuoja automobilis, yra didžiulis“, – spaudos konferencijoje sakė miesto meras Remigijus Šimašius. 

Paspirtukų nuoma veiks „free-float“ (laisvai plaukiojančios) sistemos principu, kai naudojantis mobiliosiomis programėlėmis, žemėlapyje bus galima matyti laisvų paspirtukų vietas ir juos iš ten pasiimti, o palikti kitur. 

Paspirtukai turės įmontuotus jutiklius, kurie nuomos paslaugų punktams suteiks informaciją apie jo buvimo vietą, gedimus ir kitą informaciją. 

Iš viso sostinėje bus apie 1 tūkst. paspirtukų. Visiškai pakrautu paspirtuku galima nuvažiuoti iki 45 kilometrų ir išvystyti iki 25 kilometrų per valandą greitį. 

Paslaugos teikėjai kol kas nedetalizavo, kiek vartotojams galėtų kainuoti nauja paslauga. Anot „CityBee“ vadovo Luko Ylos, kaina bus skaičiuojama pagal laiką.

„Kiekvienas paslaugos operatorius turi savo kainodaros politiką. Ką matome užsienio patirtyse, dažniausiai mokamas starto mokestis ir tada kiekviena minutė įkainojama tam tikru mokesčiu. Lygiai taip pat „CityBee“, turėsime savo minutinę kainodarą. (...) Svarstome ir apie papildomą sprendimą, kuris leistų nusipirkti abonementą“, – sakė L. Yla.

Paslaugos tiekėjai numato, kad paspirtukais galės naudotis visi suaugusieji nuo 18 metų. Savivaldybė planuoja, kad paslauga pradės veikti balandį-gegužę.

Pasak savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Tvaraus susisiekimo skyriaus projektų vadovo Antono Nikitino, šiemet planuojama nutiesti 30 kilometrų dviračių takų ir investuoti apie 7 mln. eurų. 

Takai bus tiesiami abiejose Neries krantinėse ir palei Vilnią, Pilaitės prospekte ir T. Narbuto gatvėje, „Žirmūnų trikampyje“, Šiaurinėje miesto teritorijoje – Neries Senvagėje bei palei Linkmenų gatvę.

Taip pat planuojama pradėti darbus Žalgirio, Rinktinės, Širvintų, Giedraičių, Kernavės, Kareivių bei Žirmūnų gatvėse, Naujamiestyje. 

Bendrovės ateityje neatmetė galimybės plėstis ir į kitas savivaldybes, pavyzdžiui, Kauną ar Klaipėdą.

Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Neringoje, Palangoje, Kretingoje ir Gargžduose veikia automobilių, kai kuriuose miestuose – ir dviračių dalijimosi paslaugos.