Naujienų srautas

Eismas2019.02.15 15:33

Vilniaus gatvėse – partizanų nuotraukomis ir citatomis papuošti autobusai

LRT.lt 2019.02.15 15:33

Artėjant Vasario 16-ajai, į sostinės gatves išvažiavo partizanų nuotraukomis ir citatomis papuoštas viešasis transportas  –  šiemet sukanka 70 metų, kai buvo pasirašyta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija, sakoma Vilniaus savivaldybės pranešime žiniasklaidai.  

Ant autobusų galima išvysti Adolfo Ramanausko-Vanago, Jono Žemaičio-Vytauto, Juozo Šibailos-Merainio, Leonardo Vilhelmo Grigonio-Užpalio, Petro Bartkaus-Žadgailos, Vytauto Gužo-Kardo, Bronislovo Liesio-Nakties ir Aleksandro Grybino-Fausto, Šaulių sąjungos mintis apie laisvę, kovą, Tėvynę ir kovotojų už laisvę nuotraukas.

Štai, pavyzdžiui, ant Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro A. Ramanausko–Vanago atvaizdu papuošto autobuso užrašyti jo pasakyti žodžiai: „Lietuvis Laisvę myli labiau negu gyvenimą“. 

„Vasario 16 d. mus neištiko netikėtai. Ši diena buvo ištikėta, išlaukta. Lietuviai kovojo ir brandino valstybingumo atstatymo viltį beveik visą šimtmetį. Šiandien mes esame tos šimtametės Tautos valios liudytojai. Šiandien mes ir vėl liudijame: esame nepriklausoma Lietuvos valstybė su sostine Vilniuje, tokia ir išliksime“,  – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.   

Artėjant vasario 16-ajai,  „Susisiekimo paslaugų“ kontrolieriai susirinkusiems stotelėse dalino trispalves vėliavėlės.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia rytoj į Vasario 16 dienos renginius mieste atvykti nemokamu atsinaujinusiu viešuoju transportu!

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi