Naujienų srautas

Eismas2019.02.08 19:19

„Dyzelgeitas“: Vokietijos prokurorai svarsto skirti baudą „Bosch“

ELTA 2019.02.08 19:19

Vokietijos Štutgarto miesto prokurorai svarsto galimybę skirti baudą automobilių dalių tiekėjui „Bosch“ dėl to, kad įmonė tiekė „Volkswagen“ variklio valdymo programinę įrangą, kurią „Volkswagen“ naudojo sukčiavimui taršos emisijų testuose, praneša „Reuters“.

„Volkswagen“ iki šiol yra sumokėjusi per 27 mlrd. eurų baudų dėl neteisėtos programinės įrangos naudojimo nuslepiant pernelyg aukštus dyzelinių automobilių taršos lygius. 

„Taip, Štutgarto prokuratūra pradėjo piniginės baudos bylą prieš „Robert Bosch GmbH“, – pranešime teigė „Bosch“ atstovai.

„Byla yra susijusi su „Bosch“ darbuotojų tyrimais, kurie yra susiję su neva manipuliavimui dyzeliniuose transporto priemonėse naudota programine įranga“, – pridūrė „Bosch“.

Vokietijos prokurorai pernai skyrė „Volkswagen“ 1 mlrd. eurų, o antrinei bendrovei „Audi“ - 800 mln. eurų baudą dėl aplaidžios priežiūros, dėl kurios į gatves išriedėjo daugybė aplinką smarkiai teršiančių automobilių.

Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ skelbė, kad „Volkswagen“ svarsto pateikti 1 mlrd. eurų ieškinį prieš „Bosch“. Pats „Volkswagen“ tokių pranešimų nekomentavo.

Tuo tarpu „Bosch“ pakomentavo „Der Spiegel“ informaciją: „Santykiai su klientais visada yra konfidencialūs. Automobilių gamintojo ir tiekėjo santykiai tarp „Bosch“ ir „Volkswagen“ tęsiasi jau ilgus dešimtmečius. Negalime nė įsivaizduoti tokio „Volkswagen“ veiksmo prieš „Bosch“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi