Eismas

2019.02.07 18:52

Vygrių ežere nuskendo Joną Paulių II prieš 20 metų plukdęs laivas

LRT.lt2019.02.07 18:52

Savaitgalį Lenkijos Vygrių ežere nuskendo laivas „Tryton“, kuriuo prieš 20 metų lankydamasis Vygrių vienuolyne plukdytas popiežius Jonas Paulius II.

Lenkai ypatingai gerbia viską, kas susiję su Jonu Paulium II – Vygrių vienuolyne informacijos apie popiežiaus apsilankymą gal net daugiau, negu apie patį kamaldulių vienuolyną. Popiežius pažinojo šias apylinkes iš savo jaunystės kelionių baidarėmis Juodąja Ančia: „Ši žemė man buvo visada labai svetinga, kai čia atvykdavau, ieškodamas taip pat ir poilsio, ypač nuostabiuose ežeruose“. Vienuolyne išsaugoti ir svečiams demonstruojami apartamentai, kuriuose Jonas Paulius II buvo apsistojęs 1999 m. piligriminės kelionės Lenkijoje metu.

„Labiausiai tikėtina, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį turbūt labiausiai žinomas vidaus vandenų laivas Lenkijoje „Tryton“ nuskendo dėl nežinomų priežasčių. Šią žiemą, kaip ir ketverius metus prieš tai, jis buvo prišvartuotas Vygrių ežero įlankoje prie vienuolyno“, – pranešė naujienų portalas suwalki24.pl.

Pasak laivą eksploatavusios bendrovės „Armator“ savininko Blažejaus Bienkowskio, ežero pakrantė toje vietoje pelkėta, todėl negali privažiuoti sunkioji technika, kuri galėtų iškelti laivą.

„Likau vienas su šia problema, ieškau pagalbos, kur įmanydamas. Gal kas nors yra patekęs į panašią situaciją ir įsivaizduoja, kaip iškelti „Tryton“, – sakė B. Bienkowskis.

Pasak verslininko, laivas nuskendo ne visiškai, jo dalis dar yra virš vandens. B. Bienkowskis nesiima spėlioti apie „Tryton“ nuskendimo priežastis ir apie renovacijos išlaidas.

2000 m. „Tryton“ buvo padegtas ir smarkiai nukentėjo nuo gaisro dalis laivagalio bei stogo. Tuomet laivo remontą parėmė Lenkijos prezidento kanceliarija

Šiemet Vygriuose suplanuota daugybė renginių, skirtų Jono Pauliaus II piligrimystės Elko vyskupijoje dvidešimtmečiui. Vis dėl to B. Bienkowskis tikisi, kad „popiežiaus laivas“ juose jau galės dalyvauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt