Eismas

2019.02.04 12:40

Per šventes eismas bus draudžiamas dar didesnėje Gedimino prospekto dalyje

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2019.02.04 12:40

Centrinė Vilniaus gatvė vis dažniau bus atiduodama pėstiesiems ir dviratininkams. Gedimino prospekto dalis nuo V. Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės jau dabar vakarais ir savaitgaliais uždaryta automobiliams, tačiau Vilniaus savivaldybė turi galimybę pakelti stulpelius ir uždrausti transporto eismą net nuo J. Tumo-Vaižganto gatvės. Ir ketina retkarčiais taip daryti. 

Tvarko prospekto užtvarus 

Vilnietis Artūras, dažnai rytais į darbą važiuojantis Gedimino prospektu, atkreipė dėmesį, kad tvarkomi pakylantys stulpeliai ties prospekto ir Vilniaus gatvės sankryža V. Kudirkos aikštės pusėje.

Šie stulpeliai pakildavo ir anksčiau, tačiau pastaruoju metu savivaldybė eismą riboja nuo šiek tiek tolimesnės vietos – ties prekybos centru „GO9“. 

„Taip buvo kur kas patogiau“, – įsitikinęs vilnietis, kurį stulpelių remonto darbai gerokai nustebino. Dar labiau jis nustebo pamatęs, kad tokie pat stulpeliai tvarkomi ir ties sankryža su Vasario 16-osios gatve.

„Nejaugi Vilniaus savivaldybė susiruošė vakarais ir savaitgaliais drausti eismą net nuo čia? Juk ši Gedimino prospekto dalis ir taip apmirusi, jeigu nebus leidžiama pravažiuoti, tuomet apmirs dar labiau.“ 

Vilniaus savivaldybė 15min informavo, kad užtvarai išties tvarkomi, tačiau didelių eismo pokyčių dėl to nenumatoma. 

Kels per šventes

„Norint padovanoti prospektą pėstiesiems ir dviratininkams, miesto svečių ekskursijoms ir aktyvioms pramogoms pernai vasarą Gedimino prospekte buvo įrengti nauji modernūs automatiškai iškylantys užtvarai.

Eismas pagrindinėje sostinės gatvėje ribojamas darbo dienų vakarais nuo 19 val. iki 4 val. ryto, savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Šiuo metu automatiniai iškylantys stulpeliai bus atnaujinti tose pačiose trijose vietose, kur ir buvo įrengti anksčiau: Gedimino pr. ir Vilniaus g. (prie V. Kudirkos aikštės), Gedimino pr. ir J. Tumo-Vaižganto g. ir Gedimino pr. ir Vasario 16-osios g. sankirtose.

Darbus planuojama baigti pavasarį. Visi nerūdijančio plieno hidrauliniu būdu pakeliami ir nuleidžiami užtvarai kainavo daugiau kaip 150 tūkst. eurų“, – teigė Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vyresnysis patarėjas Arūnas Visockas. 

Tiesa, ne tokia ilga Gedimino prospekto dalis bus uždaroma kiekvieną vakarą ar savaitgaliais: „Gedimino pr. ir J. Tumo-Vaižganto gatvės bei Gedimino pr. ir Vasario 16-osios gatvės sankirtose pakeliami stulpeliai bus pakeliami tik švenčių metu, o darbo dienomis transporto eismas judės kaip iki šiol.“ 

Didelių pokyčių nenumatoma ir trumpesnėje Gedimino pr. atkarpoje nuo V. Kudirkos aikštės Katedros link. Čia irgi bent kol kas neketinama automobiliams visiškai uždaryti ilgesnės atkarpos. 

„Gedimino pr. atkarpoje, nuo Gedimino pr. 9 iki Vilniaus gatvės, automatiniai stulpeliai darbo dienų vakarais nuo 19 val. iki 4 val. ryto ir savaitgaliais bus pakeliami iš dalies, t.y. paliekant 3 m pločio privažiavimą transportui iki Gedimino pr. 9 pastato į toje gatvės dalyje esančius objektus.

Ties pastatu Gedimino pr. 9 yra įrengtas ženklas draudžiantis transporto eismą likusia Gedimino pr. dalimi savaitgaliais ir nedarbo valandomis“, – teigė A. Visockas.

Jau netrukus, vasario 16-ąją, Gedimino prospekte numatoma įvairių renginių. Visas prospektas paprastai būna uždarytas ir pirmą kovo savaitgalį, kai jame vyksta Kaziuko mugė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt