Eismas

2019.01.31 13:42

Paryžiaus automobilių festivalis: nuo klasikinių iki futuristinių automobilių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.31 13:42

Paryžiuje prasideda tarptautinis automobilių festivalis. Tai šou, skirtas ir ateities automobiliams, ir klasikinėms mašinoms, kurios savo dizaino ir technologiniais sprendimais užsitarnavo garbingą vietą automobilių istorijoje. Paryžiaus festivalyje galima pamatyti ir specialiai legendiniam muzikantui Davidui Bowie skirta koncepcinį automobilį.

Paryžiaus automobilių festivalyje galima pamatyti, kaip geriausi šios milžiniško pramonės dizaineriai įsivaizduoja ateities transportą. Akivaizdu, kad didžioji dalis konceptualių modelių nėra skirti įprastiniam eismui. 

Tai modernios kapsulės, skirtos keliauti greitais Elono Musko „Hyperloop“ tuneliais. Tačiau net ir iškilusios į paviršių šios transporto priemonės galės važiuoti savarankiškai.

Šiame festivalyje galima pamatyti ir tai, kaip dirba automobilių dizaineriai. Pavyzdžiui, baltos spalvos futuristinis automobilis, skirtas legendiniam muzikantui D. Bowie. Šį automobilį sukūrė didelis muzikanto gerbėjas Takumi Yamamoto.

„Jis mano vaikystės herojus. Pamėgau jį dar būdamas devynerių, o kai sulaukiau dvidešimties ir studijavau automobilių dizainą man kilo idėja sukurti jam automobilį. Norėjau jį kurti kartu su D. Bowie, tačiau, kai tai tapo įmanoma, jis iškeliavo į amžinybę.

Todėl idėją pakoregavau ir sukūriau jam atminti skirtą automobilį“, – pasakoja T. Yamamoto.

D. Bowie mirė prieš trejus metus, sulaukęs vos 69-erių metų amžiaus.

„Nemėgstu naudoti žodžio „chameleonas, tačiau jis kaitaliojo savo ir savo muzikos stilių taip dažnai, kad panorau tai pavaizduoti projekcijomis. Visgi man jis išliko kaip tikras grynuolis, todėl ir nusprendžiau panaudoti baltą spalvą“, – paaiškina T. Yamamoto.

Japono kūrinį pagamino viena moderniausių Prancūzijos įmonių, naudojančių itin didelio galingumo erdvinio spausdinimo mašinas. Tai reiškia, kad kompiuteriu sumodeliuotas futuristinio automobilio korpusas buvo suskaidytas į atskiras dalis, kurias iš specialaus plastiko pagamino didelis trimatis spausdintuvas.

Po to dalis beliko sujungti ir nudažyti balta spalva, kad „Boviemobilį būtų galima naudoti šviesos projekcijoms kaip kino ekraną.

Daugiau šia tema – Sauliaus Masalsko reportaže.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.