Naujienų srautas

Eismas2019.01.25 18:42

Snygis sukaustė Lietuvą: perspėja važiuojančius – keliai labai slidūs

DELFI.lt 2019.01.25 18:42

Panašu, kad žinojimas, jog penktadienio vakarą Vilniuje laukia snygis, vairuotojams nepadeda. Vakarop, prasidėjus vakarinėms spūstims, pasipylė ir smulkios avarijos.

DELFI redakciją pasiekė skaitytojų žinutės, kad eismo sąlygos blogos ne tik Vilniuje, tačiau ir visoje Lietuvoje.

„Ties Kaunu magistralė visiškai stovi, niekas nejuda“, – skundės viena skaitytoja.

Jai pritarė ir vyras, pasakojęs, kad greitkeliu nuo Vilniaus iki Kauno važiuojama vos 50-70 km/val. greičiu.

„Tik atrodo, kad sniego vos truputis. Pusto ir kelias labai slidus, automobiliai sunkiai stoja“, – perspėjo jis.

Apie tai, kad sukibimo koeficientas blogas magistralėje A2 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda), praneša ir Eismo priežiūros centras. Pasak šio centro pateikiamų duomenų, nuo pat Vilniaus iki Šilalės rajone prasidedančios greitkelio atkarpos, sukibimas su danga prastas, eismo sąlygos sudėtingos, todėl važiuoti dera ypač atsargiai ir laikytis saugaus atstumo, nedaryti staigių manevrų.

Toks pats perspėjimas galioja ir važiuojantiems A1 (Vilnius-Ukmergė-Panevėžys) magistrale. Čia sukibimo su danga koeficientas blogas nuo pat sostinės iki Panevėžio, visoje atkarpoje. 

Pasipylė avarijos

„Abi juostos „užkištos“, „jei greitai nesusitars, bus spūstis“, „dvi avarijos – formuojasi kamštis“ – tokie pranešimai penktadienį popiet pasipylė vairuotojams skirtose grupėse feisbuke.

Eismo stebėjimo sistema sostinėje tuo metu buvo užfiksavusi bent 13 smulkių techninių avarijų, o viename jų nukentėjo ir žmonės.

Ne vienas pranešė ir apie tai, kad gatvės – labai slidžios ir paragino vairuoti atidžiau bei laikytis saugaus atstumo nuo esančių priešais.

Snygis bei pasipylusios avarijos sukėlė ir chaosą Vilniaus gatvėse. Ganėtinai anksti užsikišo pagrindinės miesto arterijos: Kareivių, Ozo, Geležinio Vilko gatvės.

Grūstis užfiksuota ir Savanorių prospekte, kemšasi Pilaitės prospektas, eismas sustojęs Konstitucijos prospekte ir Kalvarijų gatvėje. Stovėti kamštyje teks ir važiuojantiems Olandų gatve, taip pat – Eišiškių plentu.

Prognozuojama, kad spūstys tęsis bent jau iki 19 valandos, tad neapsisprendžiantiems, ar verta dabar judėti iš darbų į namus, reikėtų dar kiek luktelėti, arba važiuoti mažesnėmis, aplinkinėmis, gatvėmis.

Sostinės gatves prižiūrinti „Grinda“ informavo, kad visu pajėgumu dirba nuo 13.30 val. Pranešti apie slidžius ar nenuvalytus ruožus galima telefonu 1355.

Slidu ne tik mieste

Tačiau vairuoti atsargiai reikia ne tik sostinės vairuotojams. Eismo informacijos centras pranešė, kad dėl snygio keliai visoje Lietuvoje provėžoti, padengti plonu sniego sluoksniu bei slidūs.

„Vairuotojų prašome atsižvelgti į sąlygas ir neskubėti, laikytis saugaus atstumo kelyje. Atidiems reikia būti ir mažesnio eismo intensyvumo keliuose, kurie išlieka padengti prispausto sniego sluoksniu ir slidūs“ – praneša valstybės įmonė „Kelių priežiūra“.

Pasitikrinti, kokios eismo sąlygos kelyje, kuriuo važiuosite, galite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi