Eismas

2019.01.23 11:11

Nepraėjo nei metai, o naujai išasfaltuota gatvė Vilniuje jau trupa į gabalus

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2019.01.23 11:11

Per mišką išasfaltuotas vieškelis – Taurupės gatvė, sujungusi Pilaitę su Vilniaus vakariniu aplinkkeliu, palengvino šio sostinės rajono vairuotojų kasdienybę. Pilaitės prospekto spūstys sumažėjo, nes važiuoti į miestą dabar galima ne tik juo, bet ir kitais dviem keliais. Tik naujai, kaip girtasi – per dieną, išasfaltuota gatvė pasirodė nesanti ilgaamžė. Jos paviršius jau sutrūkinėjęs ne vienoje vietoje. 

Priekaištų dėl šios gatvės kokybės sulaukta dar vykdant darbus. Pernai rugsėjo viduryje į 15min redakciją kreipėsi pilaitiškiai, pasakodami, kad vos paklotas asfaltas buvo frezuojamas, o šoniniai vandens nutekėjimo latakai lipdyti ant smėlėto paviršiaus, o ne ant skaldos sluoksnio.

Todėl abejota, ar toks kelininkų sprendimas atlaikys ilgiau nei keletą metų. Lyg sunkiasvorės technikos išvažinėta Ir nors tada Vilniaus savivaldybės atstovai gyventojus ramino, pastarieji buvo teisūs – neatlaikė nė metų.

Žiema tik įpusėjo, o gatvė jau atrodo taip, lyg ja nuolat važinėtų sunkiasvorė technika. 

„Praeitų metų vasarą per parą buvo išasfaltuota Taurupės gatvė, sujungusi Pilaitę su vakariniu aplinkkeliu. Jau rudeniop buvo įrengti „kalneliai“, išpieštos linijos, sutvarkyti kelkraščiai.

Tokia gatvė tikrai buvo labai reikalinga, nes Pilaitė rytais dūsta nuo transporto kamščių. Bet įdomu, kas tuos darbus atliko ir kas apmokėjo? Ir ar gavo jau rangovai pinigus?

Nes, tik prasidėjus žiemai, visi šios gatvės kraštai sutrūkinėjo, danga išsikraipė ir sulūžinėjo. Matyt, pagrindas buvo paklotas netinkamai, taip pat per plonas asfalto sluoksnis užlietas“, – tokių pastabų sulaukė 15min iš pilaitiškio Arūno. 

Laikinumo neminėjo

Pasirodo, kad ši nutiesta per mišką gatvė yra tik laikina, nors vasarą, kai Vilniaus savivaldybė garsiai gyrėsi per dieną išasfaltavusi trijų kilometrų gatvę, apie tai nė nebuvo užsiminta.

Liepos pradžioje tiesiog džiūgauta, kad ne vieną dešimtmetį dulkėtu žvyrkeliu važinėdavę pilaitiškiai gali džiaugtis ištisai išasfaltuota Taurupės gatve. 

Tuomet skelbta, kad gatvei nutiesti sostinės savivaldybė skyrė apie 200 tūkst. eurų, o meras Remigijus Šimašius gyrėsi, kad tai svarbus žingsnis norint padaryti Pilaitės gyventojų gyvenimą patogesniu.

Net ir rugsėjo vidury atsakydama į 15min klausimus dėl skaitytojų pastabų Vilniaus savivaldybė neminėjo, kad projektas buvo padarytas tik laikinas, kaip sako dabar. 

Vyksta projektavimas

„Dabartinėje Taurupės gatvės vietoje projektuojama nauja keturių eismų juostų gatvė. Praėjusių metų sprendimas išasfaltuoti gatvę buvo laikinas sprendimas, kad gyventojai galėtų patogiau privažiuoti.

Šiuo metu vyksta naujos Taurupės gatvės projektavimo darbai“, – 15min atsiųstame Vilniaus savivaldybės komentare cituojamas Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža. 

Kada ta keturių eismo juostų gatvė bus tiesiama, sužinoti nepavyko. Savivaldybės teigimu, šiuo metu Miesto plėtros departamentas yra užsakęs parengti Taurupės gatvės projektinius pasiūlymus, juos rengia „Vilniaus planas“.

„Pirminiai pasiūlymai jau baigti, šiuo metu po pastabų jie yra tikslinami. Parengus ir suderinus projektinius pasiūlymus, bus užsakytas gatvės techninis projektas“, – teigia savivaldybė. 

Nors aplink gatvę auga miškai, jie, pasak savivaldybės atstovų, tiesti gatvę netrukdo, medžių kirsti nereikės. O dabartinės gatvės trūkumus šalinti ketinama pavasarį, kai leis oro sąlygos.

„Trūkius gatvės dangoje savivaldybės specialistai pastebėjo ir apie tai iškart informavo rangovą. Kai tik leis oro sąlygos, rangovas atliks tyrimus ir nustatys asfalto dangos sutrūkinėjimo priežastis bei sutaisys pažeistas vietas.

Savivaldybei tai nieko nekainuos“, – užtikrino Vilniaus savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt